fbpx
Дозвілля
21 травня — свій день Ангела святкує Арсеній. Що потрібно зробити сьогодні, щоб в будинку оселився достаток і везіння?

21 травня у православному світі згадують преподобного Арсенія Великого. У народному календарі дата отримала назву день Арсенія Пшеничника.

Хто такий святий Арсеній?

Проживав Арсеній у IV-V століттях, родом походив з Римської християнської родини, був дуже освічений. В юнацькому віці став служити в церкві, спочатку кліриком, пізніше був висвячений в диякони.

Не по своїй волі йому довелося переїхати з Риму до Константинополя, бо імператор Феодосій довірив Арсенію освіту своїх синів. Але імператорський двір обтяжував Арсенія, він мріяв про чернецтво, тому таємно на кораблі втік в Скитську пустелю і поселився в одному з монастирів.

Прославився своїм доброчесним життям і аскетичними подвигами.

Обряди й традиції цього дня

21 травня на Русі було прийнято сіяти пшеницю, бо день і отримав в народі назву «пшеничник».

Арсеніїв день енергетично дуже щасливий і вдалий, можна починати будь-які важливі справи, вони будуть мати успіх. Особливо добре сьогодні поміняти місце роботи або зайнятися пошуками нової.

За давньою традицією напечіть сьогодні пирогів

Існувала традиція випікати 21 травня особливі ритуальні пироги, називали їх обітними. Самі таку випічку не їли, а роздавали родичам, сусідам і навіть незнайомим перехожим, бідним, мандрівникам. Наші предки завжди пам’ятали приказку: «Перехожий — Божий чоловік».

За стародавніми звичаями господиня або найстарший член родини брав обітні пироги, загорнуті в рушник і виходив за околицю села, чекав мандрівних подорожніх і пригощав.

Люди, яким дають такий пиріжок або шматок пирога, повинні у відповідь побажати добрих сходів, щастя, Божої благодаті, здоров’я, достатку. Поганим знаком було нікого не зустріти і не роздати пиріг.

Вважалося, якщо чоловік приніс випічку назад, значить, він Бога прогнівив і не отримав шансу зробити хороший вчинок, замолити свої гріхи. Тому частування додому не несли, а кришили птахам.

Не полінуйтеся і ви сьогодні, напечіть пирогів, почастуйте знайомих, колег на роботі, сусідів, щоб у будинку на цілий рік оселилося щастя, достаток, здоров’я і добро.

Народні прикмети 21 травня

Якщо в день Арсенія іде дощ, значить, літо буде грибне; гарна і сонячна погода навпаки віщує убогий урожай грибів.

Якщо в ніч на 21 травня місяць млою затягло, чекайте сильного похолодання найближчим часом.

Що означає ім’я Арсен: безстрашний (ім’я Арсен грецького походження). Історики кажуть, що ім’я Арсен має грецьке коріння, і утворилося воно від грецького імені Арсеніос. В цьому випадку, значення імені Арсен — «мужній», «зрілий». Крім того, його часто трактують як «чоловічий», «чоловік». Згодом саме від імені Арсен було утворено жіноче ім’я Арсенія.

Відомо також, що короткою формою імені Арсенія був саме варіант імені Арсен, після чого він став вживатися самостійно.

Характер імені Арсен: Значення імені Арсен можна розшифрувати за даними нумерології. У цій науці імені протегує число 5, яке вказує на духовно вільну і незалежну людину, яка накопичений і набутий досвід цінує більше, ніж поради зі сторони. Постійний душевний неспокій постійно підштовхує чоловіка з ім’ям Арсен до пошуку пригод, він вплутується в ризиковані справи, постійно ставить перед собою все нові і нові цілі — так його життя стає більш різноманітним.

Арсен — натура, сповнена ентузіазму, що володіє своєрідною енергією, і дуже добре, коли остання прямує на певні цілі і завдання (наприклад, на роботу). Чоловік з ім’ям Арсен досить кмітливий, може похвалитися філософським складом розуму і, можливо, саме з цієї причини без проблем здатний засвоювати якісь нові знання, набувати вміння і навички, пристосовуватися до різкої зміни обставин. Навіть з найскладніших ситуацій ім’я Арсен примудряється вийти переможцем, чому явно сприяє удача, а також його життєрадісність і винахідливість.

На жаль, головна проблема імені Арсен полягає в тому, що він постійно дивиться виключно в майбутнє і не бере до уваги те, що відбувається з ним в теперішньому часі. Це і заважає йому оцінити реальні перспективи. Арсен завжди спрямований вперед, що не дозволяє побачити те, що знаходиться зовсім поруч.

У дитинстві Арсен відрізняється поступливим характером, є дуже сором’язливим. Зазвичай він виростає добродушним.

За матеріалами – Доброта.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page