fbpx
Здоров'я
Купують жінки, які мріють cхyднути: українець виготовляє з льону корисний продукт

Лляну олію часто купують жінки, які мріють схуднути.

Українець виготовляє з льону корисний продукт із цілющими властивостями, пише “Експрес”.

“Свіженька!”— хвалиться 50-річний господар Ігор Бабій та припрошує скуштувати лляної олії. Набираю чайну ложку, куштую. За мить згадую дитинство, Новий рік, бабусині наїдки, присмачені лляною олією. “Смаку дитинства бракувало й моїй родині, — каже господар. — Тому я вирішив купити прес та сам чавлю олію”.

Щоби отримати один літр олії, треба 3 — 4 кілограми льону. Сировину Ігор Бабій купує на ринку, по 18 — 20 гривень за кілограм. Зазвичай чавить 10 — 12 літрів, тож льону треба 30 — 48 кілограмів.

“Спеціальної обробки насіння не потребує, — пояснює пан Бабій. — Висипаю сировину в електричний прес. Він 50 сантиметрів завширшки, 60 завдовжки та один метр заввишки. Льон спершу потрапляє на “бункер” — трубку, що схожа на верхній отвір м’ясорубки. Звідти на металеву стрічку, а потім у пресувальну камеру. Із неї уже через три отвори витікає вичавлена олія”. Збирати її треба в скляну тару, щоби смаколик не вступав у хімічну реакцію, скажімо, з алюмінієм чи пластиком.

Літр олії пан Бабій вичавлює за годину. Готовий продукт одразу споживати не можна, треба 2 — 3 години почекати, щоби осів осад.

“Деякі господарі смажать льон перед тим, як чавити олію, але я цього не роблю, бо термічна обробка вбuває всі корисні речовини, — продовжує пан Ігор. — А їх у лляній олії дуже багато. Зокрема, цінні омега-кислоти, які не виробляє наш організм. Також ця олія знижує рівень хoлестерину в кpoві, очищає cудини та пeчінку, зміцнює імунітет, покращує зір, стан шкіри, волосся, сприяє зміцненню кіcток та зубів. Продукт часто купляють жінки, які мріють схуднути”.

Читайте також:  Три рецепти пісних котлет, які дужe знадобляться нaм під час посту

Ціна літра лляної олії на ринку — 100 — 120 гривень. Термін придатності — не більш як два місяці, згодом вона гіркне.

Також корисна лляна макуха — відходи, що залишаються після чавлення, десь по 2 — 2,5 кілограма із кожної порції. Це дуже добрий корм для худоби. Для неї роблять так звані “молочні круги”: беруть макуху, заливають окропом та вимішують до однорідної маси. Згодом із цієї маси формують круги. Їх потім подрібнюють та додають у корм домашнім тваринам: свиням, птиці, але найбільше худобі, яка, споживаючи лляну макуху, дає більше молока. Тому й називають страву з лляних вичавок “молочним кругом”. На ринках такий продукт діаметром 30 сантиметрів коштує 25 — 30 гривень.

Опубліковано 2 січня 2019 року