fbpx
Події
Не лише українці: чим цьoгoріч дивувaли учаcники на маcштабному феcтивалі “Бuтвu вертепів” (відео)

На Прикарпатті відбувся масштабний фестиваль “Бuтвa вертепів”. Дійство тривало два дні, оскільки взяти участь у фестивалі захотіли 37 колективів з різних куточків області. Проте колядували, щедрували і Маланку водили не лише українці. Спробувати себе в суто українських забавах захотіли і іноземці, пише 24канал

Всі іноземці, які беруть участь, чудово розмовляють українською, адже є студентами Івано-Франківського медуніверситету. І хоч не всі сповідують християнство, проте від українських звичаїв у захваті. Саме тому і долучилися до фестивалю вертепів.

“Мені дуже подобається українська культура. Зараз я відчуваю серцем, що я український. Я вже наpoдився в Україні”, – зауважив студент із Індії Чакраборті Анураг.

У великій команді із села Пуків Рогатинського району задіяні молодь та старше покоління. Вони кажуть, що свій вертеп удосконалюють з року в рік. Та не шкодують часу і зусиль на виготовлення яскравого вбрання.

“Ми використовуємо слова і Шевченка, і Лесі Українки. Також у нас є елементи із стародавніх вертепів, які були написані ще за часів, коли Західна Україна належала Польщі. Ми стараємося увібрати все найкраще”, – розповів учасник вертепу Ярема Зварчук.

Колоритних персонажів на “Бuтвi вертепів” не бракує. Тут є і янголи, і дeмoн, і циган. Тому обрати найкращих було нелегко, бідкаються судді.

Читайте також: КOЛИ В УКРAЇНІ РOЗПOЧНЕТЬСЯ ВЕЛИКИЙ ПІСТ, АБО Ж ЧОТИРИДЕСЯТНИЦЯ 2018

“Ми брали до уваги сам сценарій дійства, яке відбувалося. Велику увагу приділяли костюмам, в яких учасники виходили на сцену та акторська майстерність колективів. Звісно, ми також відзначали енергетику, з якою актори виходили до людей”, – наголосила начальник відділу культури Богородчанської РДА Галина Канюк.

Головна мета фестивалю – зберегти та популяризувати українські традиції. Адже розмаїття різдвяних звичаїв, кажуть організатори, справді вражає.

Конкурсанти “Бuтвu вертепів” змагались у номінаціях “Вертеп”, “Коляда, щедрівка” і “Маланка”. У кожній номінації було по дві категорії: діти та дорослі. Тож усього нагороди вручили 6 колективам. Переможці отримали по 7 тисяч гривень, а команда іноземців отримала приз глядацьких симпатій і 5 тисяч гривень.