fbpx
Авто
“Не відійшли далеко від радянського підходу”: для узаконення євроблях в Україні обрали приклад сусідньої держави

У комітеті Верховної Ради продовжують працювати над законопроектом для урегулювання проблеми євроблях – автомобілів з іноземною реєстрацією.

Як повідомив “ТСН.ua” керівник ГО “Авто Євро сила” Олег Ярошевич, українські законотворці вирішили піти шляхом Молдови, яка мала схожу проблему з розмитненням імпортних автомобілів.

Молдова своєю чергою запозичила попередній досвід Польщі. Там сплачується мито у розмірі 10% від вартості автомобіля, яке коливається від 250 до 900 доларів.

“Законопроект, який розробляється, є аналогом молдавського закону, який було введено, щоб зняти таку ж саму проблематику декілька років тому. Молдавський шлях обрали, бо він більше адаптований під радянський устрій законодавства. А ми ще не відійшли далеко від радянського”, – зауважив Ярошевич.

Він додав, що активісти мають отримати попередній текст законопроекту у період з 5-го до 9 березня, щоб провести громадські слухання, вивчити документ та за необхідності внести свої корективи і побажання.

“Ми розуміємо, що процентні ставки, які вони зараз виставляють, не є практичні. Свої побажання ми будемо вносити, щоб це були якісь розділені усереднені цифри. Наприклад, щоб це були дві цифри: 500 євро плата за розмитнення авто з об’ємом двигуна до 2,5 л і 1000 євро за авто з об’ємом двигуна до 3,5 л. Це зняло б питання і з корупційними схемами”, – наголосив Ярошевич.

Він також прокоментував ухвалені Верховною Радою зміни до закону “Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів”, якими було спрощено ввезення та реєстрацію імпортних автомобілів.

“Цей закон не розповсюджується на євробляхи, але напряму торкатиметься нашого законопроекту. Мої юристи переглядали висновки, то він добре вплине на наступні кроки з розмитнення транспортних засобів, які називають євробляхами”, – додав Ярошевич.

facebook