fbpx
Політика
Підвищена зарплата народних депутатів здивувала навіть самих слуг народу

Підвищена зарплата народних депутатів здивувала навіть самих слуг народу, які отримали недавно перераховані суми, пише “Обозреватель”.

Мова про те, що підвищення відбулося в грудні “заднім числом” – з 1 жовтня. Тобто виплачені зарплати за жовтень і листопад перерахували заново, з урахуванням підвищеного окладу.

Зокрема, розмір депутатської зарплати здивував позафракційного депутата Євгена Мураєва. На своїй сторінці в Facebook народний обранець написав, що днями отримав депутатську зарплату за чотири місяці, і її сума виявилася величезною.

“Виявляється, я багато пропустив. За вказаний період оплата того, чим займаються парламентарії (це навряд чи можна вважати працею), зросла до показників важких часів кpивaвого тиpaна Януковича. Але то була погана, злoчинна влада. А ця гідна. Тому своєчасно індексує свої доходи, і отримувати майже три тисячі доларів у касі ніхто не соромиться. Із зарплатою вчителя, водія або просто з середньою зарплатою по країні ніхто депутатські гонорари теж не порівнює. Чомусь”, – заявив він.

“І тоді кожному привалило на картку купа бабла”, – розповідає народний депутат Сергій Каплін (БПП).

“Мені випадає на місяць чотири або п’ять нарахувань: компенсація за проїзд по Україні, кошти на проживання, депутатські витрати і зарплата. Сама зарплата тепер становить близько 30 тисяч, раніше було 16 тисяч”, – говорить народний обранець.

За його словами, з огляду на те, що його колеги в грудні підтримали підвищення депутатських зарплат заднім числом, було додатково нараховано ще близько 30 тисяч гривень за жовтень і листопад.

Читайте також: Дані Державної служби статистики: скільки коштує година роботи українця

“Мені прийшла зарплата 31 тисяча гривень і 32 тисячі на здійснення депутатської діяльності. Але, думаю, що для більшості депутатів ця зарплата взагалі нічого не означає”, – говорить позафракційний депутат Віктор Чумак.

Народний депутат Юрій Левченко (позафракційний), член партії “Свобода”, розповів, що зараз, після обчислення податків, депутати отримують від 28 тисяч і вище залежно від посад, які вони займають у комітетах.

“Оклад 17 тисяч гривень, проте зарплата виходить значно більшою за рахунок надбавок, затверджених рішенням регламентного комітету по аналогії з Кабінетом міністрів. Виходить, що формує зарплати Кабмін, а парламент за ним повторює, – розповідає він. – У мене після податків виходить понад 29 тисяч гривень. Але мені було досить і попередньої зарплати. Я взагалі не вважаю, що вона повинна бути в шість разів більша, ніж середня зарплата по країні “.