fbpx
Польща
Президент Польщі підписав закон про обмеження торгівлі у неділю

Президент Польщі Анджей Дуда підписав у вівторок закон про поступову заборону торгівлі в неділю з березня цього року і повну заборону з 2020 року.Про це пише Укрінформ.

“Таким чином ми відновлюємо нормальний стан. Я вірю, що ми звикнемо до того, так як це є в інших країнах ЄС — Німеччині чи Австрії, де магазини зачинені в неділю”,- заявив Дуда.

Він висловив задоволення з приводу того, що заборона на торгівлю запроваджуватиметься поетапно, упродовж двох років. Відтак, усі зможуть звикнути, а перехідний етап буде свого роду “амортизатором змін”.

Президент РП звернув увагу, що заборона на торгівлю в неділю розповсюджуватиметься на великі та середні магазини і торговельні центри. Натомість, у малих магазинах, де працюють лише власники, вони самостійно вирішуватимуть, чи працювати в неділю.

Читайте також: Українців попередили про нову-стару aферу з дзвінком із “поліції”

Згідно з прийнятим законом, з 1 березня 2018 року торгівля вестиметься лише у першу й останню неділю місяця, а у другу і третю – вона буде заборонена.

З 1 січня 2019 року торгівля здійснюватиметься лише в останню неділю місяця. А з 1 січня 2020 року в неділю діятиме повна заборона на торгівлю, за виключенням обраних семи неділь в році. Зокрема, заборона на торгівлю не діятиме у дві неділі перед Різдвяними святами, одну неділю перед Великоднем і в останні неділі січня, квітня, червня і серпня.

Водночас заборона на торгівлю в неділю не поширюватиметься, зокрема, на ринки з сільськогосподарською продукцією, пекарні, магазини, які спеціалізуються на продажі кондитерських виробів та морозива, квіткові магазини та об’єкти ритуальних послуг. Законом також дозволятиметься торгівля в неділю на вокзалах, аеропортах та автозаправках.

За порушення цього закону загрожуватиме штраф від 1 тис. (8 тис. грн) до 100 тис. злотих (800 тис. грн), а за умови систематичного порушення цієї заборони – тюремне ув’язнення.