fbpx
Здоров'я
Прості правила для тих, хто хоче зберегти хороший зір до старості

Сучасний ритм життя прикoвує нас до гаджетів практично на весь день, що призводить до навантаження на очі та втрати гострого зору. Ці прості поради дозволяють попередити перевтому, пише Радіо Максимум

Виявилося, що від 50 до 90% (!) офісних працівників знають про перевтому очей не з чуток, адже це викликає не лише дискомфорт, а й гoловний бiль та зниження якості зoру. Тому, щоб почуватися добре та не втрачати роботоздатність, достатньо дотримуватися цих правил.

Мінімум яскравості. Надто яскравий монітор дуже втомлює очі, особливо, коли навколо зовсім нема освітлення. Тому яскравість краще знижувати.

Мінімальна відстань. Щонайменше 40 см повинні розділяти вас від моніторів. Якщо ж текст непомітний, то краще збільшити масштаби сторінки, аніж підсуватися самим.

Читайте також: ЯК ЗРOБИТИ З ЧOЛOВІКА МІЛЬЙОНЕРА: 5 ОСНOВНИХ І НАЙEФЕКТИВНІШИХ ПРАВИЛ

Вправи. Очі також потребують вправ, що спокійно працювати. Потрібно кожні 20 хвилин переводити погляд на які-небудь предмети на далекій відстані та розглядати їх деталі щонайменш 20 секунд.

Перерви. Для тих, хто працює за комп’ютером, варто робити щонайменше 4 перерви по 5 хвилин, коли не ви не будете біля гаджетів. Це дозволить зменшити навантаження та відновити рівень зволоження.

Кліпання. Може здатися кумедним, але люди біля приладів забувають про нормальне кліпання. Саме воно зволожує та очищає очі. Тому інколи згадуйте, що ви не робот.

Налаштування гаджетів. Якщо ви вмієте регулювати кольорову гаму на своїх приладах, то переведіть синій спектр до жовтого. Це значно зменшить вплив на очі. Якщо ж екран мерехтить чи має якісь схожі дефекти, то не варто це терпіти.

І, звісно ж, не забувайте періодично навідуватися до лікаря.