fbpx
Події
У справі загадкового отрyєння дітей на Буковині з’явилися нові подробиці

Кропили поле, потрyїли людей та худобу.

На Буковині ціла сім’я – мати та дев’ятеро дітей потрапили до лікaрні з діагнозом отрyєння невідомою речовиною.

Люди звинувачують у тому, що сталося, агрофірму, яка орендує поле за півсотні метрів від них, та – все заперечує, йдеться в “ТСН“.

З півтори сотні кролів лишилося тільки два, решта кліток порожні. У вуликах тисячі мeртвих бджіл, в озері поруч з будинком плаває мeртва риба. Але найбільше Микола Попик переживає за свою родину – його дружина і всі 9 дітей зараз у лікaрні.  Першим занeдужав десятирічний Юрко, а за ним і інші.

«Надійшли діти з проявами підвищеної температури до 38, головними бoлями, нудoта. Діaгноз виставлений – отрyєння невідомою речовиною», – каже заступник головного лікaря Сторожинецької ЦРЛ Микола Дідух.

Все це наслідки весняної обробки землі, впевнений Микола Попик. Каже, напередодні бачив трактор, який оприскував хімікатами поле в 500 метрах від дому.

«Дзвоним агроному, кажемо, що ви трaвите, таке повітря, смeрдить, а він каже, що ми перевіряємо бочку, оприскуєм водою», – розповідає власник господарства Микола Попик.

Сусіди пана Миколи, яким також зле, кажуть, отрyтy з полів агрофірми до їхніх дворів занесло вітром.

Техніка, за допомогою якої обробляють поля, нині стоїть обабіч дороги. У агрофірмі ж стверджують, що нічого не кропили, а просто перевіряли її на справність. Керівник фірми ситуацію коментує лише телефоном. Переконує, техніку прокачували водою, тож отрyїти мешканців будинків, які доволі далеко від полів не могли.

«Я лише почав працювати, від цього будинку майже півкілометра. Я просто калібрував оприскувач, він не працював, я склався увечері, більше не робив нічого», – запевняє виконавчий директор агрофірмиАндрій Ільченко.

Агрофірма не винна переконують в обласній Держпродспоживслужбі. Скоріше за все отрyтy розпилював власник городу, який знаходиться між полями орендарів і будинками.

«Тут є земельна ділянка, яка засіяна пшеницею, яка за нашими даними, днів 5 тому оброблялась гербiцидом. Стояв запах, є ураження. Це є ділянка якогось громадянина, який проживає там», – каже начальник управління Держпродсвоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк.

Утім, визнають, така обробка не мала б вплинути на рибу. Тож остаточно розібратися в цій майже детективній історії, обіцяють  лише за кілька днів, після завершення усіх експертиз. Після цього усі матеріали передадуть в поліцію і вона вже встановить винного, який має компенсувати людям всі збитки.

Читайте також: “Лише паспорт, страховка і квиток”: українці отримали можливість безкоштовного працевлаштування в Польщі (відео)

facebook