fbpx
Події
Заступник голови Нацбанку пояснив, чому “скаче” курс гривні

Заступник голови Нацбанку запевнив, що великої девальвації гривні не відбудеться.

Після переходу України на плаваючий курс гривні 2015 року на валютному ринку спостерігається сезонність.

Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій, коментуючи ситуацію на валютному ринку, йдеться у публікації НБУ на Facebook, пише ТСН

“Вже третій рік поспіль в перші місяці року зростає попит на валюту, зокрема з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і водночас знижуються її надходження, зокрема з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку.

Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні”, – пояснив Чурій.

За його словами, ці сезонні фактори стали ключовою причиною посилення коливань курсу гривні на міжбанку з початку січня 2018 року.

“Сезонний спад ділової активності, переважно в аграрному секторі, спричиняє скорочення надходжень валютної виручки від експорту продовольчих товарів, в той час як на ринку є підвищений попит на валюту з боку імпортерів”, – додав Чурій.

Він також запевнив, що НБУ продовжує зберігати присутність на міжбанку для пом’якшення впливу цих чинників.

Читайте також: ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН ПОВІДОМИВ, ЯКУ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ БУДУТЬ ОТРИМУВАТИ ВЧИТЕЛІ У 2018 РОЦІ

“З початку поточного року Національний банк здійснив продаж іноземної валюти на суму $ 53,5 млн, щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні. Національний банк має достатньо ресурсів і для подальшого згладжування надмірних коливань на валютному ринку у разі потреби – міжнародні резерви становили $ 18,8 млрд на початок січня”, – заявив заступник голови НБУ.

Водночас в НБУ наголосили, що дія сезонних факторів на початку року “може бути нівельована протягом решти року завдяки сприятливому впливу фундаментальних факторів, у тому числі зовнішньої цінової кон’юнктури для товарів вітчизняного експорту, як це було у 2017 році”.

“Так, минулий рік Україна завершила з обмінним курсом на рівні, який приблизно дорівнював курсу на початок року, – курс гривні девальвував за минулий рік лише на 3% попри окремі періоди посилених коливань”, – підсумував Чурій.