fbpx
Події
“Зобов’язати всіх без винятку”: в Україні можуть ввести нову вимогу для підприємців

Кабінет міністрів пропонує зобов’язати всіх суб’єктів господарювання, в тому числі платників єдиного податку, встановити платіжні термінали.

Якщо рішення буде прийнято, термінали повинні з’явитися у всіх фізосіб-підприємців (ФОП), яких з 2017 зобов’язали платити ЄСВ, навіть якщо вони не приносять прибутку.Відповідний проект постанови Кабміну розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі, пише “Дело“.

Мінекономіки пропонує зобов’язати всіх без винятку суб’єктів господарювання, які продають товари (включаючи продажі дистанційним способом) або надають послуги, забезпечити можливість безготівкових розрахунків з використанням терміналів.

Згідно з проектом постанови торговці, які працюють на загальній системі оподаткування, повинні будуть встановити платіжні термінали до 1 липня 2018 року.

Платники єдиного податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв. м, які працюють в містах, повинні забезпечити можливість безготівкового розрахунку до 1 січня 2019 р. для “єдинників” другої і третьої груп з торговою площею до 20 кв. м. і для працюючих в селах торговців норма стане обов’язковою з 1 липня 2019-го.

Спрощенці першої групи повинні будуть обзавестися платіжними терміналами до 1 січня 2020 року.

При цьому передбачається, що контролювати установку платіжних терміналів буде Державна фіскальна служба.

У Мінекономіки підрахували, що введення таких вимог вплине приблизно на 183 тис. малих і мікропідприємців. Згідно з оцінками відомства, на установку платіжного терміналу і його обслуговування один суб’єкт протягом першого року витратить понад 6 тис. грн.

Витрати всіх суб’єктів, які потраплять під регулювання, протягом першого року складуть понад 1,21 млрд грн.

Джерело.