Міжнародний Паралімпійський Комітет висунув вимоги до участі спортсменів країн-агресорок Росії та Білорусії:
• Усі їхні спортсмени/допоміжний персонал будуть брати участь в індивідуальній якості нейтральних спортсменів/допоміжного персоналу;
• Вони змагатимуться під паралімпійським прапором та паралімпійським гімном;
• Вони не будуть включені в таблицю медалей;
• Делегація країн-агресорок повинна покривати символ комітету на своїй формі під час усіх офіційних церемоній та спортивних змагань.
Рада МПК також вирішила, що вона не проводитиме жодних заходів у Росії чи Білорусі до подальшого повідомлення.
Це включатиме чемпіонати світу та Європи, а також усі змагання міжнародного рівня, такі як Світові серії, Кубки світу та Гран-прі. Керівна рада IPC також рекомендує всім міжнародним федераціям параспорту, регіональним організаціям та IOSD дотримуватися такого підходу.
Додамо, що виконавчий комітет УЄФА ухвалив рішення про перенесення фіналу Ліги Чемпіонів з Санкт-Петербургу до Парижу. Збірні та клуби РФ відсторонені від усіх змагань під егідою УЄФА та ФІФА. Зокрема, УЄФА розриває контракт із «Газпромом».
Чемпіонат світу з гонок «Формула-1» заявив про скасування гран-прі Росії, що мав відбутися в Сочі.
В Міжнародному олімпійському комітеті заявили, що міжнародні спортивні федерації повинні перенести або скасувати спортивні заходи, які заплановані в Росії чи Білорусі.
Рада Міжнародної Федерації Хокею відсторонила Росія та Білорусь від міжнародного хокею. Росія позбавлена права на проведення юніорського чемпіонату світу 2023 року.
Національна хокейна ліга також припинила відносини з бізнес-партнерами в Росії.
«Найсуворіше» Путіна покарала Всесвітня організація Тхеквондо відкликавши почесний чорний пояс дев’ятого дану, який йому було присуджено у 2013 році. Крім того, на знак солідарності з Міжнародним олімпійським комітетом, на змаганнях Міжнародного Тхеквондо не будуть виконувати гімн та не вивішуватимуть прапори Росії та Білорусі. Також не будуть організовуватись змагання на території цих країн.
Фото ілюстративне.