fbpx
Лайфхаки
Аби попелиця не шкодила огіркам, додайте всього кілька грам цього засобу на відро води

Аби попелиця не шкодила огіркам, додайте всього кілька грам цього засобу на відро води.

Впоратися з цим ненажерливим і плідним шкідником не так просто, а зробити це необхідно в найкоротші терміни, щоб не втратити врожай. Існує чимало хiмічних засобів боротьби з попелицею, але позбутися від цієї комахи можна і за допомогою перевірених народних способів.

Різновидів попелиці існує величезна кількість. На огірках, як правило, селиться баштанна попелиця. Шкідник відрізняється невеликими розмірами до 2 мм, але при цьому він дуже плідний і може за лічені дні окупувати всі грядки на дачній ділянці.

Попелиця проколює пагони і листя огірків, висмоктуючи з них соки. Після цього зростання кущів сповільнюється, рослини сохнуть.

Ознакою появи попелиці на огірках є закручування країв листя вниз, викривлення і деформація верхівок пагонів. Помітити тлю на огірках можна, перевернувши лист, вона селиться на його нижній частині.

Почавши боротьбу з попелицею, потрібно звертати увагу на мурах, що оселилися поруч із грядкою. Часто вони є переносниками попелиці.

Знищити попелицю на огірках можна з допомогою гірчичного порошку.

Розчин готують наступним чином: 100 грам порошку залити 3 літрами окропу і настояти протягом 5-6 годин, періодично перемішуючи розчин. Після осідання гірчиці на дно жовту прозору рідину зливають, додають 5 ст. ложок рідкого господарського мила, 3 ст. ложки соняшникової олії і розводять ще 7 літрами води. Потім уражені рослини обприскують з пульверизатора.

Дієвий і простий спосіб позбавлення від попелиці — це содовий розчин.

В 10 літрах води слід розчинити 50 грамів соди (приблизно 3 ст. ложки), додати 5 ст. ложок рідкого господарського мила і 3 ст. ложки соняшникової олії.

Добре зарекомендував себе в боротьбі з попелицями на огірках нaшатирний спиpт. На відро води потрібно взяти 50 мл 10% нашaтирного спиpту і знову додати в розчин господарське мило і соняшникову олію.

При нападі попелиці на огірки можна використовувати оцет.

Розчин для обробки готується так: 1 ст. ложку оцтової кислоти розчиняють в 1 літрі води, туди ж додають миючий засіб (7-10 крапель) або 1 ст. ложку натертого господарського мила.

You cannot copy content of this page