fbpx
Лайфхаки
Аби стебла і листя троянд не чорніло, використовую лиш один дешевий засіб

Аби стебла і листя троянд не чорніло, використовую лиш один дешевий засіб.

Інколи, на трояндових кущах чорніють пагінці. Це – сіра гниль й викликана вона грибком, який з’являється на молодих частинах пагонів троянд, бруньках та цьогорічному листі. Цей грибок може роками знаходитись у ґрунті, торішньому сухому листі та потрапити на рослини через розсаду. Поширюється сіра гниль в прохолодну вологу погоду, при загущеній посадці, надлишку азотного добрива та сильному ущільненні ґрунту.

Зайва волога може бути не тільки в результаті частих та безкінечних дощів, бувають випадають дуже великі роси, після поливу можуть залишатися краплі води на молодих гілках троянд, а також на протязі декількох днів відбувається зниження температури повітря.

Боротьба з сірою гниллю.

Потрібно негайно вирізати уражені пагони троянд за допомогою ножа чи ножиць, захопивши трішки здорової тканини рослини. Зріз потрібно обробити варом садовим чи не холодним прокип’яченим молоком.

Спочатку полийте землю під ураженим кущем простою водою, потім обприскайте його фунгіцидом з вмістом міді, мідним купоросом та іншими аналогами. Обробляти троянди фунгіцидами, потрібно з ранньої весни до пізньої осені в профілактичних цілях. Час від часу необхідно міняти препарати між собою, щоб не виникло звикання.

Почорніння пагонів на трояндовому кущі може викликатися нестачею бору. Троянди дуже реагують на нестачу цього елементу, починає опадати зав’язь й нерозквітлі бутони, а верхівка пагона висихає. Але якщо регулярно підживлювати кущі троянд потрібними мікроелементами та бором, рослини віддячать буйним цвітом.

facebook