fbpx
Лайфхаки
Аби ягоди суниці і полуниці не були кислими. Кілька простих порад

Аби ягоди суниці і полуниці не були кислими. Кілька простих порад.

Часто садівники скаржаться на те, що ягоди суниці (полуниці) кислі.

Зазвичай це явище трапляється в роки з затяжними весняними дощами. На жаль, дощі — це не єдина причина появи кислих ягід. Недолік освітленості теж сильно впливає на смак ягоди. Грядка суниці повинна бути добре освітлена протягом всього дня (не менше 9 годин).

Суниця любить слабокислий ґрунт. Якщо у вас ґрунт кислий, додайте під перекопування міжрядь вапняк, якщо лужний — внесіть торф або компост.

Набирати ягоди кислоту можуть в тісноті, якщо посадити кущі на відстані менше 30 см в ряду. Вони будуть затінювати один одного і заважати розвиватися сусідам.

Багато чого залежить від віку кущів. Кущі старше трьох-п’яти років практично не плодоносять, а якщо і дають плоди, то дрібні і кислі. Тому посадки треба поновлювати кожні три-чотири роки.

Щоб кущі краще прижилися і набралися сил для рясного плодоношення, рекомендується в перший рік обривати квітконоси, якщо рослини були посаджені навесні. Тоді на наступний рік вони дадуть багатий урожай, а ягоди будуть особливо великими.

Бадилля багато, а врожаю немає?

Така ситуація буває, якщо перегодувати суницю гноєм або пташиним послідом. Листя і вусів кущі будуть давати багато, а плодоношення практично не буде. Тому найчастіше рядки підгодовують золою або мінеральними добривами.

Пропущені при зборі врожаю ягоди можуть стати причиною появи сортів-засмічувачів. В них дрібні ягоди або їх взагалі немає, зате кущі потужні і вусів стільки, що вони виживуть будь-який сорт суниці.

Погана стійкість до погодних умов і шкідників теж може бути причиною одержання дрібних ягід. Для зниження їх шкідливого впливу треба перекопувати міжряддя, знищувати бур’яни і проводити захисні обприскування до цвітіння та після збирання врожаю.

Поява кострубатих ягід на кущі може бути сигналом до того, що рослина постраждала від весняних або зимових морозів. Таким рослинам потрібна особлива турбота: регулярні поливи і підживлення, обприскування стимуляторами.

facebook