fbpx
Столиця
Ердоган і Фараон, Ляля і Квітка: названі популярні і рідкісні дитячі імена у столиці у 2018 році

У головному управлінні юстиції Києва підбили підсумки минулого року щодо популярності дитячих імен, якими кияни називали своїх дітей. Так, найпопулярнішими іменами для дівчаток стали Марія, Злата, Мілана, Софія, а для хлопчиків – Олександр, Артем, Дмитро, Іван, Максим. Якщо порівнювати з минулим роком, то за популярністю імена дівчаток залишилися колишніми, а з іменами хлопчиків в лідери вибилося ім’я Іван, пише “Сьогодні”.

За бажанням батьків дітям надавали й екзотичні імена. Наприклад, дівчаток нарікали: Аксенія, Ар’яна, Арія, Анфіса, Агаян, Альма, Веселина, Венера, Властислава, Веста, Глафіра, Грета, Забава, Златоміра, Златояра, Вія, Ірис, Орися, Марія-Афродіта, Квітка, Ніно, Квітослава , Касандра, Ляля, Леля, Мелоді, Кая, Кармен, Рута, Роксолана, Радана, Тереза, Шарлота, Шарлотт, Фаїна, Ясноведа.

Екзотично називали і хлопчиків: Гавріель, Аристарх, Гордій, Діодор, Баженов, Богодар, Дарян, Аскольд, Брюс, Азарій, Дарко, Ердоган, Зевс, Златозар, Єремій, Ніколоз, Марко, Марсель, Міхвей, Лео, Тадей, Річард, Симеон , Соломон, Олівер, Сварг, Томас, Самійло, Рувин, Оскар, Фарід, Фараон, Юлій.

Як відзначили в столичному управлінні юстиції, за 2018 рік у Києві народилося 34 742 малюка, з них свідоцтво про народження в самому пoлoговому будинку отримали понад 16,5 тисяч новонаpoджених. В управлінні юстиції радять батькам відповідально ставитися до вибору імені для дитини, щоб в майбутньому не виникло питання про його зміну в юридичному порядку.

Читайте також: 10 імен, до яких щастя так і липне

Тільки у 2018 році в столиці було зареєстровано 1 620 змін імен. Це на сотню більше, ніж в минулому році, і майже на 200, ніж в 2016-му. Наприклад, киянин Віталій став Сальвадором, Магістр – Михайлом, Сергій – Агатом, Віктор – Человеком, Тарас – Регнаром, а киянка Богдана стала Джоєю, Марина – Марс, Оксана – Онні, Вікторія – Ясніною-Вітою, Аліна – Аірісою, Олена – Максимільяною.

Зміна імені проводиться районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання. Крім заяви про намір, потрібно також свідоцтво про народження заявника, про шлюб або розірвання шлюбу, про наpодження дітей, про зміну імені заявника, батька чи матері, фото і квитанція про сплату мита.

За словами начальника управління юстиції Києва Станіслава Куценка, законом не обмежена кількість змін імені для громадянина, який досяг 16-річного віку. Вартість зміни імені – 5,10 гривень, всі повторні зміни імені – 51 гривня.

Опубліковано 19 січня 2019 року

You cannot copy content of this page