fbpx
Перейти до вмісту

Кажуть, що треба простити аби рухатися далі, але я на такий випадок теж можу назбирати висловів, що прощати ні в якому разі не треба. На своєму випадку я можу сказати, що наче все у мене добре, але я свого першого чоловіка не можу до дітей підпустити й близько

Почалося все з того, що ми закохалися і одружилися, далі вирішили, що треба нам власну квартиру мати і взяли кредит в валюті. Далі була криза дві тисячі восьмого і наш кредит злетів просто до небес, а чоловік надумав мене покинути з двома дітьми.

– Я залишаю тобі квартиру, – сказав, а я мало не покотилася від сміху, адже грошей на погашення позики у мене не було.

Отож, двоє дітей, семи і п’яти років, я в декретній відпустці, квартира в валютному кредиті. Що ще мало статися? А, точно, чоловік сказав, що йде до кращої жінки.

Як я в той момент втрималася в здоровому глузді – один Бог знає. Звичайно, що прийшлося йти по допомогу до батьків, які тільки й знали, що казати:

– А ми тебе попереджали!

Мені від того було ні холодно, ні жарко, мені потрібні були гроші і то великі. Довелося залишити дітей на маму, а самій податися на чужину, де я бралася за будь-яку роботу, лиш би назбирати грошей на погашення боргу.

Для себе постановила, що не буду витрачати ні копійки, лиш би виплатити квартиру і забезпечити дітям людське існування. Як мені стискалося серце, коли діти питали:

– Мамо, а коли ти приїдеш?

Я б вже до них бігла, якби була змога. Через два роки я вернулася і це були найдовші два роки мого життя.

Кредит був виплачений в повному розмірі і я привезла ще кілька тисяч на першу пору.

Але ж жити вже за щось треба було. Я й на ринку продавала, а потім вирішила, що краса жінкам потрібна завжди і треба щось робити в цій сфері. Навчилася на курсах робити манікюр, купила все необхідне для роботи і почала спочатку працювати вдома, поки діти на заняттях, а потім і в салонах на вихідні підробляла.

У мене з’явилися живі гроші і то дуже пристойні.

Я була цілком собою задоволена, бо клієнти були постійно і я постійно старалася щось додавати до моєї послуги, то акційні пропозиції, то щось солоденьке, то новий малюнок… Старалася як могла.

Звичайно, що я не мала на свою зарплату крутої машини, але мої діти були одягнені і в теплі, а це для мене було найголовніше.

В особистому житті не клеїлося, бо я не довіряла чоловікам, які підбивали до мене клинці. Думала, що вони хочуть якось мною скористатися, а потім покинуть.

Старша донька вже й школу закінчувала і сказала, що тато хоче танцювати з нею танець батька і чи я не проти цього.

Я втратила дар мови. Який він їм батько? І як вона на нього вийшла, взагалі.

– А де твій батько був, коли нам була потрібна допомога, – питаю я її, – А тепер на танцюльки, то прибіг. Чи він тобі плаття купив чи взуття?

– Мамо, ти вічно на матеріальному зациклюєшся, – сказала Аліна.

– На матеріальному, бо ми матеріальні. Якщо ти запросила батька на випускний, попри те, що він нам зробив, мені зробив, то я ні копійки тобі не дам і поступай сама, куди тато тебе запхає, а ще краще, переберися до нього жити.

Отак ми з донькою на тому чоловікові й розсварилися. Як можна все забути, що він зробив, вона ж уже була в такому віці, що пам’ятаєш, чого мами нема вдома. Де тоді був її татко. А ще мене вже дуже зачіпає, що чоловік мав совість прийняти запрошення, що ось він тато та буде танцювати танець. Який ти тато? Батько дітей не кидає.

Як помиритися з донькою, коли моя образа на чоловіка мені не дає й дихнути?

Історія написана з реальних подій, імена та обставини змінені в інтересах головних героїв.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

Позначки:

You cannot copy content of this page