fbpx
Історії з життя
Коли пес загавкав, то я й не думала, що на такі гості. Хоч рідна сестра, але ми не бачилися точно років двадцять, відколи батьків не стало. Тоді ще приїжджала раз в рік і то не надовго, зранку приїде, а потім в місто і все сама. Казала, що у нас нема умов для її сина і чоловік теж не звик до вітру ходити

Звичайно, що мама і тато переживали, але тішилися тим, що он вона пані в місті і тільки за неї й молилися. Казали, що добру долю вона матиме, бо вони її завжди в молитвах згадують і на боже дають, але видно, що щось пішло не так, бо стоїть сестра переді мною з валізами і слова мовити не може.

Її син навіть в хату не заходив, а виставив материні речі з таксі і поїхав.

– Ну, заходь, – кажу я їй, бо що маю думати, видно й так, що щастя скінчилося.

Сіли ми за стіл, я нагодувала чим було, поставила на какао з пляцком.

– Ти не подумай, – почала тихо сестра, – Вадимчик дуже хороший, дуже, просто попав під її вплив… А вона все потроху та по краплині мене з моєї квартири й витурювала, а я й не розуміла, що відбувається.

У моєї сестри була велика двокімнатна квартира в самому центрі міста, чоловіка не стало кілька років тому, а син от недавно одружився і привів молоду дружину до їхньої квартири.

– Мамо, ми поки на нову квартиру назбираємо, то в тебе поживемо, добре?

Звичайно, що мати погодилася і виділила дітям кімнату, забрала всі речі з шаф, щоб молоді мали, де своє поставити.

– Мамо, Юлі не подобається в кімнаті, все старе і пахне так! Ми ремонт невеликий зробимо і меблі нові купимо.

– А гарнітур куди?, – тьохнуло серце у жінки.

– Як куди – викинемо чи комусь віддамо.

Тоді сестра моя змовчала, хоч згадала скільки за тим гарнітуром стояла, як пишалася тим темно-вишневим лакованим відблиском, як полірувала ті дзеркальні поверхні і відчувала, що вона заможна людина. А тут хочуть просто викинути її багатство. А вона ж спеціально кращу кімнату дітям віддала!

Далі невістці не подобалося їсти разом з матір’ю, бо вони хочуть собі з сином разом, далі з’явилася окрема поличка в холодильнику, далі сестрині речі у ванній перекочували до неї в кімнату, а далі син її ощасливив:

– Мамо, Юля при надії!

– Яка я рада, синку, – казала сестра, – Це ж треба вже готуватися до появи малюка!

– Того й кажу тобі це, мамо, зараз. Ми тут з Юлею поговорили, що тепер нам треба більше місця і дитина буде вередувати та не буде тобі спати давати. То ти краще поїдь жити до своєї сестри в село, вона тебе прийме, бо вони люди прості.

Сестра втратила дав мови і почала заперечувати, що вона не хоче жити в селі, а хоче жити в своїй квартирі.

– Якщо вам тісно, то орендуйте собі житло, – сказала вона.

– Я завжди казала, Вадиме, що мати твоя – ще та! Хоче аби ми з квартири пішли в ремонт якої вбухали всі гроші, що мали піти на перший внесок!, – втрутилася невістка, – Отак вона тебе любить і свого онука!

– Мамо, якщо ти не поїдеш, то сина у тебе більше не буде!

Сестра застигла. Вона дуже хотіла мати сина… мати онука!

Бачила, що син одразу повеселів, коли віз її сюди, обіцяв навідувати. А вона просто не впізнавала місця, які колись дуже давно радо покинула.

– Я знаю, сестро, – сказала я їй, – що ти не хотіла й у мареві в селі бути, але раз вже життя так склалося, то що вже поробиш!

Як мама я її розумію, але якби я була на її місці, то чи вчинила б так само?

Історія написана з реальних подій, імена та обставини змінені в інтересах головних героїв.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page