Коли свекруха зажадала аби квартира була куплена на її ім’я, то я не мала нічого проти, адже більшу частину грошей давала саме вона. Та й квартира була велика, трикімнатна, їй там буде місце всім нам буде місце. Ось така я була наївна.

Моя свекруха працювала в Італії і передавала сюди гроші. Спочатку вона думала, що буде впорядковувати хату в селі, але потім передумала.

– В те село ні пройти, ні проїхати. Продавайте хату і я додаю зверху та купимо велику квартиру в місті.

Вона приїхала на купівлю квартири, привезла більшу частину суми, плюс її хата і ми дали п’ять тисяч, хоч і не багато звучить, але ми два роки відкладали аби теж дати свою лепту.

А далі почали й ремонт робити, також всі разом, далі вже діти у нас пішли. Все було чудово.

І ось вернулася свекруха звідти і почала жити з нами і виявилося, що людина по телефону, то геть інша людина, ніж в побуті.

Я не розумію, скільки тих горнят від кави можна наскладувати по квартирі? Невже так важко помити за собою одне і його використовувати, але ж ні, треба взяти всіх в квартирі.

Але й не це стало тією соломинкою.

Прийшла свекруха і нам об’явила, що вона закохалася і її жених буде жити … з нами.

– Анатолій чудовий. Він вам сподобається. Ми давно переписувалися і тепер будемо жити разом.

Ми з чоловіком стояли і не знали, що й сказати. Свекрусі шістдесят два роки, який наречений? Та й куди?

Але вона наче нічого не розуміла, бо й справді привела цього чоловіка до нас жити і квартира перетворилася на якусь комуналку: безлад, їжі нема, ніхто не хоче готувати їсти та допомагати з дітьми. Навпаки, в мене склалося таке враження, що ще двоє дітей додалося.

Свекруха з Толиком за руки водяться і їх нічого більше не цікавить. Коли з наших з Ігорем зарплат нічого не лишилося і ми почали питати про гроші в свекрухи і її Толика, то та очі округлила і каже:

– Ви живете в моїй квартирі безплатно і ще й не хочете мені їсти дати? А Толик взагалі мало їсть.

– Може, вдень так, – буркнула я, – бо вночі у нас на кухні світломузика біля холодильника.

– То й що? він в своїй хаті, хай їсть, скільки хоче.

– Але хай на продукти скидається.

– Ще раз повторю, – взялася в боки свекруха. – ви живете безплатно, то хоч так заплатите.

Що тут було казати? Але наступні пів року ми жили наче в якійсь комедії. Я не витримала і попросила батьків допомогти.

Ми переїхали від свекрухи і хай вона з тим Толиком хоч не знаю, що роблять, з мене досить, я хочу людського ставлення і я краще буду переплачувати за житло, але мати людську гідність.

Без допомоги з двома дітьми нам ніяк не обійтися, тому мої батьки нам допомагають фінансово.

Але й це свекруху не влаштовує.

Якось прийшла до нас в гості і сказала, що тепер черга моїх батьків тримати нас на шиї.

Мені таке чути неприємно, бо ми з чоловіком не сидимо, а працюємо обоє і не наша вина, що такі зараз зарплати, а ми ще й дітей маємо на щось годувати і розважати. Ми так само вкладалися і в купівлю квартири, і в її ремонт, платили комуналку, купували в неї меблі і дрібнички різні.

Я розумію, що поїхати і заробити на все життя може й краще, але он як воно все обертається, що в планах одне, а на практиці й бачити людину не хочеш.

Я ще думаю, що цей Толик дуже ще боком нам усім вилізе, бо вже дуже він біля свекрухи примостився і вона йому про гроші не згадує, як ото нам. Чи можливо їй очі розкрити на все це?

Фото Ярослав Романюк

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page