Мій чоловік уже багато років не спілкується зі своєю родиною. Причиною цьому стало прізвище. Справа в тому, що коли ми одружувались мій чоловік узяв моє прізвище замість свого.
Якщо у моїй сім’ї пам’ять поколінь збереглась лиш до прабабусі, то сім’я чоловіка свій родовід знала до десятого коліна. Його дід і прадід записували генеологічне дерево, ті записи і досі збереглись, я їх бачила. Усі члени родини були розписані, хто коли на світ з’явився, ким був, як жив. коли у засвіти пішов.
Коли з’явились фото, до кожного запису було і воно прикріплене. дуже цікаво було те, що мій син виявився абсолютною копією своєї троюрідної бабки бо батьковій лінії. Ми знайшли через одну із соціальних мереж її правнуків і що ви думаєте – один із них з моїм сином прямо брати близнюки. Правда йому нині за п’ятдесят, а сину моєму двадцять три, проте схожість феноминальна.
Але не про те мова. Справа в тому що увесь цей поважний рід мав одне немилозвучне прізвище Гнилозубенки. Якщо старше покоління до цього ставилось із розумінням. то дітям було непереливки. Мій чоловік і досі у рідне село не хоче повертатись. адже там як тільки їх не називають.
Пропозицію мій чоловік мені дивну робив: “Чи готова ти стати мені дружиною і поділитись своїм прізвищем?”. Мій чоловік не захотів, аби його діти і онуки пройшли через те, що довелось пройти йому тільки тому, що у нього от таке прізвище. та й на парах ми не раз посміхались. коли хтось із викладачів саме його прізвище неправильно прочитає.
Батькам його говорити ми нічого не стали, адже мій чоловік знав, що ті проти будуть однозначно, тож тільки у РАЦСі вони почули, що наша родина віднині має прізвище Воронні.
От саме відтоді і припинили батьки чоловіка і увесь його рід з нами спілкуватись. Для них це – зрада. Говорять, що своїм учинком мій чоловік підвів увесь рід, а не тільки їх. Їм байдуже, як він почувався у дитинстві, що слухає в інституті, чи на роботі, головне – він належить до великого роду Гнилозубенків.
12,12,2022
Головна картинка ілюстративна pexels.