fbpx
Перейти до вмісту

Ми розцілувалися з Марійкою, наче старі подруги і ще п’ять хвилин жебоніли про онуків і дітей, ціни та погоду. Отак збоку й н скажеш, що колись ми були найзапеклішими суперницями.

Марійка була артистка з самого дитинства, завжди гарно одягнена і перша на святкових вечорах, гарно виводила мелодію і усміхалася. «Яка мила дівчинка, точно буде артисткою», – думали всі.

Ми ж, звичайні смертні, не любила Марічку-задаваку, яка всі свої списані домашки і контрольні пояснювала тим, що їздила на виступ і не встигала підготуватися.

Але найбільше вона мені стала поперек орла, коли Василь почав залишатися на всі репетиції, хоч з його акторських талантів було носити лавки для глядачів.

Я ж Василя любила з самого малку і вже тоді шарілася від задоволення, коли бабуся його казала:

– Подивися, Васильку, яка гарна наречена для тебе росте.

Після школи ми пішли потупати. Я в швейне училище, бо у нас були фабричні цехи за кілька кілометрів від райцентру. А Марічка пішла в училище культури.

Я вірно чекала на Василя з армії, а її душа прагнула драми чи мелодрами і тому вона в місті закрутила роман з чоловіком, у якого через пів року раптово виявилася дружина і дитина.

Але замість того, щоб ходити з опущеною головою, в погляді Марічки читалася зверхність і вона випускала клуби диму, розповідаючи про своє доросле кохання. Вона б ще довго рекламувала такі стосунки, якби хтось не доніс її батькові і Марічка дуже швидко опинилася на квартирі в далекої тітки, яка мала не лише характер, але й силу й натхнення ходити за дівчиною чи не по п’ятах.

Василь вернувся з армії і я з трепетом пішла на танці до клубу, дуже сподівалася, що він оцінить, яка я стала за ці роки. Але його погляд байдуже ковзнув по мені.… Він вишукував Марічку.

Ну, почула подушка-подружка про мою біди, не просихала кілька місяців… А що поробиш?

Вчилася далі, на танці більше не ходила. Толку з того.

Василь подався до міста і подейкували, що запрошував Марічку на каву. Але та йому відмовила і не просто відмовила, а ще мистецьки пройшлася по його особистих та фізичних, економічних і інтелектуальних якостях.

Того вечора на танцях Василь шукав вже мене і розпитував, чого я не приходжу. Я чула як малі камінчики цокали в моє вікно, але батько швидко поставив такому каменепаду кінець:

– Я зараз як Бровка спущу, то хтось дуже пожаліє, що стоїть під вікнами!

Василя вітром здуло, бо нашого Бровка знали всі.

А потім Василь почав повз нас їздити на велосипеді. Дуже любив їхати поза село, коли ми з жінками верталися з автобуса і несли важкі сумки. Василь гонорово пропонував підвезти, але я супила брови і тягла свою сумку сама.

Через кілька тижнів Василь вже їздив мотоциклом і в його коляску лізли всі жінки з сумками, але я вперто йшла з важкою торбою сама.

Далі Василь пропав на пів року, а потім вернувся з автомобілем і галантно відкрив переді мною двері, коли я вийшла з автобуса з роботи.

Я б не сіла, але бабки сунулися самі залізти в машину і мене просто туди запхали… їхали мало не з відкритими дверима, щоб всі влізли.

Ввечері Бровко гавкав не перестаючи, а шибка аж дзвеніла від камінців.

– Та доки то буде!, – не витримав батько, – Ти хочеш аби пес голос втратив? Вийди на двір!

Василь стояв з букетом, то були квіти з сусідчиного городу.

– Томко, йдеш до клубу?

– Йду, – прошепотіла я.

Тепер у нас онуки величенькі, діти влаштовані і ми часто згадуємо ту їзду, коли з багажника бабусі вискакували, мов олениці.

А Марічка? Вона теж знайшла своє щастя, але яке воно, не мені судити. Головне ж, що на моє ніколи не зазіхала і на тому «дякую».

Історія написана з реальних подій, імена та обставини змінені в інтересах головних героїв.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

Позначки:

You cannot copy content of this page