Олена в мене до праці привчена змалку була. Швидка в руках і витривала. Одразу, як школу скінчили то я їй сказала аби вона в Польщу їхала

Я думала що хоч на старість років дочекаюся подяки від своєї дитини. Але те що Олена отут почала робити? Чекала я зовсім іншого, скажу вам чесно.

Тим паче гроші у неї були. Я вмію рахувати і знаю, що привезла вона з собою дуже багато. Однак, донька мала на все свій погляд і свої плани.

Такий мене нині жаль бере за моїми роками молодими, що я й передати вам не можу. Я ж усе на доньку поклала, про себе не пам’ятала. А замість подяки маю от таке.

Скажу, що доньку я на ноги ставила не завдяки а попри все. Хоч і була заміжня, але мусила сама бути їй і батьком і матір’ю. Петро мій більше дбав за те, аби десь знайти собі компанію до душі.

Що заробить, те у найближчому магазині спустить. Але ж якби тільки на тому і кінець, так він ще й на зошит запишеться скільки, що мусила я зароблене віддавати.

А мені які в селі заробітки? Сьогодні хату кому допомогла побілити, завтра город посапала. Частіше отримувала плату продуктами, а хто одяг свій віддавав. Отак і жили.

Легше мені стало коли донька підросла. Вже тоді я могла брати подвійну роботу і разом із нею робити. Що та школа? Кому та наука? В мене ситуація така була, що аби на хліб, то й добре.

Олена в мене до праці привчена змалку була. Швидка в руках і витривала. Одразу, як школу скінчили то я їй сказала аби вона в Польщу їхала.

Вже так ми жили що нікому не побажаю. Як, зайшла я молодою в цей дім, то отак досі все стояло. Ліжка ще панцирні старі, шафа така, що в музеї стояти мала б. Та й то добре, що є бо одна на всю хату.

На вікнах лиш маленьке саморобні шторки. Ну не мала я за що придбати отого нового і гарного. Тут аби це мій Петро з хати не виніс.

Знаєте, ще перші роки поки моя донька у Польщі працювала то ми так гарно жили. Я і шпалери у домі поклеїла і тюли зі шторами придбала. В нас пралка з’явилася і воду в хату провели.

Ну, але все одно жили ми не так як інші заробітчани у нашому селі. Кажу доні, що гроші то є, але ніби як замало. Вирішила я, що треба їй далі їхати. Я ж добре бачила, як живуть люди чия рідня в Італії була. То нащо та Польща чи Чехія?

Олена поїхала в Італію років п’ять тому. Тоді вже пішли і передача хороші і речі такі що я могла і продати. Та й мені спокійніше стало бо не бігала Петра селом не шукала, а приносила йому в хату аби друзів не годував.

Вже я його трішки на ноги поставила і в санаторії тричі на рік возила. Став мій Петрусь таким гарним чоловіком, що мені й заздрили люди. авто йому придбала на ювілей, інструменти, гараж поставили гарний.

Звісно, от так одразу він не змінився, але вже все йшло до того, що буде все у нас добре. Так він вже й рідко зазирав до чарки, бо ж за кермом, та й здоровіший став, бо ж не під магазином, а вже за добре накритим столом. Все те гарно впливало.

А це, приїхала Олена додому. Я ж думала, що ми і ремонта зробимо і меблі усі замінимо і підлогу і стелі і дах і паркан і сарай. Та роботи не початий край.

Уже я знала кого найняти, уже все підібрала і двері і вікна і черепицю на дах і колір паркану. Знаєте, як гроші є то все можна робити. Можна жити і людиною себе відчувати.

Але донька гірко мене розчарувала. ремонт таки ми почали, але вже із самого початку не такий як треба. Олена вікна замінила і двері вхідні.

Кажу:

— Знімемо підлогу, постелимо теплу і ламінат гарний. Стелі підвісні із світильниками маленькими. Дах треба перекрити бо ні в кого в селі бляхи немає. Та й у ванні треба плитку кращу і кухню нову.

А Олена мені:

— А нащо, мамо? Ми ж три роки тому все оновили. Ти уявляєш, скільки буде коштувати і дах і паркан як ти собі хочеш? Ти вибач, але гроші мені не з неба падають. Я й про себе мушу дбати.Та й кому це робити? Петрові, чи його друзякам? У сеі і є що двадцять хат. Скільки вкладати у стіни не розумно. Кращі я ті гроші складу і квартиру у місті собі придбаю. У мене ні освіти, ні житла свого. Мушу дбати про майбутнє.

От так і сказала. От така мені за роки, що я поклала на її виховання, за труди мої важкі дяка. Бачте, на матері, на вітчиму вона економити вирішила.

Поїхала вона а мені такий жаль, що й не передати. То я її ростила, я все їй віддавала. а вона не хоче мамі умов зробити гарних: “Чим тобі зараз не так, у вас все є?”. А чим так, якщо вже у людей і краще і новіше.

Оце тепер лиш сто євро на місяць передає нам і все. А що то за гроші, лиш на найнеобхідніше. Каже, що Петро може заробляти, бо в селі робота у фермерів є, а мені сто євро вистачить.

Ой не знаю, як тепер її і донькою кликати після всього. Праві люди, гроші змінюють людей. навіть дитина рідна матері копійки рахує та вважає, що краще знає, як нам жити.

Головна картинка ілюстративна.

You cannot copy content of this page