fbpx

Поняття не маю, як бути і чим сестрі своїй допомогти. Справа в тому, що вона у свої сорок і досі проживає з мамою. Заміжня не була і тверезо оцінюючи ситуацію – не буде. А виною всьому – моя мама. Вірніше, її розуміння сімейних відносин

Поняття не маю, як бути і чим сестрі своїй допомогти. Справа в тому, що вона у свої сорок і досі проживає з мамою. Заміжня не була і тверезо оцінюючи ситуацію – не буде. А виною всьому – моя мама. Вірніше, її розуміння сімейних відносин.

Моя сестричка настільки залежна від матері, що у 40 років не може сама вирішити, яке пальто їй вдягнути. Мама контролює кожен її крок і варто їй з дому вийти, як мама вже їй телефонує, аби знати де вона і чим зайнята. Але сестра моя ніколи не висловлювала їй претензій і тихо терпіла всі мамині витівки.

Хоч нас у мами і було двоє, проте мама саме сестру завжди тримала у їжакових рукавицях. Я не піддавалась і з дитинства жила так, як сама собі вирішувала.

Тато наш ніколи мамі не перечив, а згодом знайшов іншу жінку і пішов геть забувши про нас. Відтоді у мами з’явились нова скоромовка, яку вона нам постійно повторювала: “Я заради вас усе роблю, а ви?”. Я на це не надто реагувала, а от сестра дуже маму з дитинства любила і жаліла. Якщо я бажала іти гуляти з друзями і мама починала свою улюблену пісню про “Я для вас а ви…”, то я слухала, але робила по-своєму. А от сестра слухала маму і корилась.

Я пішла навчатись, хоч мама і була проти аби я залишала їх з сестрою одних. А от сестра так і не вчилась. Вона цілком серйозно заявила, що не залишить маму одну, тому знайшла роботу поруч із домом. Так сестра і заміж вийти не змогла, і друзів не завела.

Мені дуже сумно на неї дивитись, адже вона вже й не сподівається на якісь зміни. Вона махнула на себе рукою і тепер просто не живе, а відбуває час на цій землі. тягне день до вечора і знову по колу.

І скільки б я не намагалася вирвати сестру з цього зачарованого кола, не виходить у неї встояти перед твердим маминим поглядом і зробити щось їй наперекір.

Коли ж я з мамою говорю, та заявляє, що вже стара і не зможе жити без допомоги моєї сестри.

Замкнене коло. Сестру шкода, а як змінити її життя, якщо вона сама махнула на все рукою?

23,12,2022

Головна картинка ілюстративна.

You cannot copy content of this page