fbpx
Історії з життя
Слова бувають сказані так, що вже потім нічого не вернути. Хочеться сто разів перепросити, але ж ти сказала це, ти так думала, ти це зробила, дороги назад нема!

Є, коли ще жива людина, між якою у вас ці слова.

Мама була двірником, зранку замітала вулиці, щоб ніхто не бачив, а потім вела мене в садок чи школу. Далі бігла на ще одну роботу чи підробіток, щоб у мене було все, що й в інших дітей – гарні іграшки і дорогі телефони.

Але я не бачила того, що виглядаю, так як усі і маю, те що й усі. В усіх не було мами-двірнички, а в мене була і я хотіла навіки про неї забути.

Наша квартира не бачила ремонту і було, як то кажуть, бідненько, але чистенько. Мама не потребувала нічого з одягу, бо їй давали безрозмірне взуття і спецівку, вона зав’язувала величезну хустку і брала в руки мітлу.

Мені здається, що я її ніколи отак і не бачила, без цієї хустки, вона завжди була якась безрозмірна і завжди спиною до мене, бо кудись поспішала.

Як я мріяла звідти вирватися, тому, коли мені в інституті одногрупник запропонував одружитися, то я радо погодилася, бо хотіла втекти в інший яскравий і веселий світ.

– Ти його любиш, – спитала мама, коли я сказала, що назавжди виїжджаю.

– До чого тут любов, коли я ладна вийти заміж за Чахлика Невмирущого, лиш би оце все не бачити ніколи!

– Я старалася все життя.., – почала мама, але я її перебила.

– Погано ти старалася і життя отаке твоє буде довіку! Не шукай мене, наші шляхи розходяться і не смій з’являтися на весіллі, я сказала, що сирота!

Мама впала на диван від почутого, а я байдуже закрила за собою двері. Мені було двадцять років і весь світ був переді мною.

На весіллі я була гарною нареченою, всі захоплено казали, що моєму Руслану дуже пощастило.

Ми жили в квартирі, яку подарували батьки, вчилися, подорожували. Я була просто неймовірно щаслива!
Коли ж дізналася, що при надії, то моє серце йойкнуло – я не хотіла цього!

– Я такий радий, – щебетав Руслан і до нього додалися свекри.

А я не відчувала до дитини нічого, окрім втоми. Я не хотіла ні вставати, ні годувати, ні носити годинами. Спочатку все списували на гормони, далі на втому, але дитині було три роки, а я не розуміла, чому всі навколо так жебонять перед малюком.

А потім знову ця новина – я при надії! О, боже! Та скільки можна!

І знову всі в захваті, а я просто хочу бути собою, молодою і гарною жінкою, а не безкоштовним додатком до дитини!

А далі все пішло просто шкереберть! Руслану захотілося аби я любила його дітей! мало того, що я їх терплю та виконую їхні забаганки, то я ще й маю їх любити понад усе!

– Напевно, ти просто не навчилася любити, бо росла сиротою, – казав він мені.

– Та якою сиротою? Є у мене мама, яка мені лізла без мила і що? Це не передається!

Аж потім я зрозуміла, які слова випалила.

Чоловік не зміг зі мною жити, а я й не хотіла з ним, гроші ми поділили, дітей я віддала йому. Життя знову заграло яскравими барвами і я жила лише для себе.

А далі наче хтось включив і виключив світло – ось я ще молода та гожа роблю собі макіяж, а ось я вже стара і рахую останні копійки.

Знала, що можу вернутися в материну квартиру, тому поїхала туди. Сусіди сказали, що мама вже там роки не живе, а переїхала в заміський будинок онуків няньчити. Отже, Руслан таки її знайшов.

Я поїхала на знайому квартиру і мені відкрила чужа жінка мого віку.

– Ви хто?

– Я… Я Настя, я перша дружина Руслана.

– О, – очі жінки округлилися, – В хату вас не запрошу, Руслан буде о сьомій, чекайте внизу.

Я ходила, стрибала, махала руками, хотіла зігрітися. Мріяла про велику мамину хустку і рожеву спецівку і чоботи… Руслан мене не впізнав, кинув кілька купюр і попросив ніколи більше його не турбувати.

– Дивно, що в такої матері виросла така донька, вічна їй пам’ять, – і пішов…

В темній брудній квартирі все було, як я й покинула… Чому доля так зі мною несправедливо вчинила? Чому мене всі обманули? Чому?

Історія написана з реальних подій, імена та обставини змінені в інтересах головних героїв.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page