fbpx
Історії з життя
— То ти її ще й захищаєш? – дивиться то на мене, то на невістку мою сестра, – Чи я хоч щось не так сказала? Ти трудилась стільки років. а вони твій труд от так просто зневажили і я ще й не права що те сказала?

— То ти її ще й захищаєш? – дивиться то на мене, то на невістку мою сестра, – Чи я хоч щось не так сказала? Ти трудилась стільки років. а вони твій труд от так просто зневажили і я ще й не права що те сказала?

Ми із сестрою разом поїхали в Італію на заробітки. Не від хорошої долі ми дім і сім’ї свої залишили, але ж і вибору у нас не було.

Сестра моя завжди була людиною прагматичною, тому майже все, що заробляла складала на купку, а от я не збиралась євро консервувати.

Саме тоді у мене син одружився, молодим я допомогла дім у селі придбати і передавала гроші на його ремонт.

Звісно, що чоловік мій жалівся і на сина і на невістку. Мовляв, у дім зайти лячно, адже невістка занедбала його дуже.

— Будівельні матеріали упереміш із речами і каструлями. Прошу прибрати, а син мені каже, аби я не втручався.

Звісно, що я питала у свого Сергія, чому так, а він казав, що вони просто не встигають скрізь, але робота йде. Та й невістка окрім ремонту і домашніх справ, мала ще й роботу. Гарно заробляла між іншим, адже була хорошим майстром маникюрю.

Ми три роки із сестрою побули на заробітках, аж поки змогли приїхати вперше додому на гостину. Щастю меж не було, адже я скучила дуже, та ще й у мене саме онучок з’явився, тож пішла відвідати малого.

Разом зі мною на гостину і сестра моя напросилась. Знаєте, краще би вона не йшла, бо стримуватись Ольга не вміє зовсім:

— Мати рідна! – з порогу вона заявила, – що це тут коється таке? Сергію, як ви тут живите? Що ви тут таке розвели? Чого сидиш, вставай лад наводити.

Знаєте, я думала що порядку немає, але до тієї картини готова не була. Речі лежали купами, підлога не метена. ремонт не закінчено, а посуду брудного так багато, що й не віриться.

Я мовчки стала лад наводити, а сестра тим часом давай на невістку мою та на сина горланити. Я не витримала розвернулась і попросила її не втручатись:

— Олю, ти на внучатого племінника прийшла поглянути, так? Кави не запропоную поки, але давай ми самі з усім розберемось.

Оля аж підскочила:

— То це ти заради такого там так важко працюєш? Аби вони не цінували? Та ще й мене винною робиш, їх захищаєш?

Оля з дому вискочила а я продовжила мити посуд. Ми з сином мовчки аж до пізнього вечора одяг складали та лад у домі наводили. Невістка ж з онуком моїм була. Хлопчик неспокійний дуже і відійти від нього вона просто не мала змоги.

Я вийшла від сина і пішла до подруги своєї давньої. Знала, що вона людина спокійна і не має звички когось обговорювати. Вона саме маму свою лежачу доглядала, тож я була певна, що вона погодиться на мою пропозицію. Я їй усе як є розповіла і попросила за певну плату лад у домі сина наводити і невістці допомагати коли та попросить. На тому і порішили.

Відтоді п’ять років минуло. Подруга і досі двічі на тиждень ходить до невістки моєї, але та вже з власних заробітків їй оплачує ту працю Онук у садку, а син на роботі.

Знаєте, у сина мого дуже гарна сім’я. Я й не думала, що люди можуть от так сильно кохати одне одного і розуміти у всьому з-пів слова.

А якби я тоді втрутилась і стала невістку виховувати? Якби через той посуд брудний і речі розкидані влаштувала сцену праведного обурення?

Але я бачила, що син кохає свою дружину, що вони щасливі, то нащо мала те руйнувати?

Інколи, потрібно тільки простягнути руку допомоги. Вчити і повчати легко, а от знайти вихід зі складної ситуації, зрозуміти і закрити очі на те, що не є важливим значно важче.

Хіба ж ні?

17,11,2023

Головна картинка ілюстративна.

You cannot copy content of this page