Цю свекрушину хитрість я не одразу розгадала, а, коли вже до мене дійшло, то я спочатку дуже обурилася, а далі вирішила все на свою користь зробити, бо скільки можна?

Життя з Віталиком починалося стандартно – гуртожитки, далі своя однокімнатна квартира, далі діти і двокімнатна. Чоловік заробляв на нас усіх, не буду кривити душею. З цього приводу свекруха завжди заламувала руки, що я розпаслася, а її синочок на всіх нас робить.

Але в мене таке питання – а в тодішні часи хіба жінка отримувала більше за чоловіка? Та й тепер я теж не бачу аби жінки всі як одна могли заробити більше за чоловіка та не потребувати його підтримки.

Так от, заробляв Віталик, але ми все одно мали змогу купити путівки і поїхати відпочити. Пригадую, що тоді мало ми з дівчатами не посварилися на тій путівці в Коблево, я була така рада, що й словами не передати.

Домовилися, що відвеземо дітей до моїх батьків в село, а самі поїдемо. І що ви думаєте?

Так, мати Віталика вирішила до нас приїхати, бо вона себе зле чує і треба перевіритися. Відповідно, вже ніхто нікуди не їде.

Я мусила прикусити язик і віддати путівки дешевше, ніж я її брала, бо залишився день і не всі могли поїхати.

З свекрухою все стало добре і я тішила себе думкою, що вчинила правильно, як людина, а колись ще відпочинемо. Але така ситуація почала повторюватися чи не за щораз, як ми мали кудись поїхати відпочити чи на якісь весілля чи ювілеї. Тут як тут свекруха з тиском і їй дуже треба уваги.

Мама моя жаліла сваху, казала, що така молода жінка, а так вже себе чує.

Але якось я все й розгадала. Ми мали йти до моєї сестри на весілля, я купила гарне плаття, взяли відповідний подарунок і тут чую, як Віталик телефонує мамі.

– Мамо, як справи? У нас все добре. Ми йдемо в цю суботу на весілля.

Ну, що таке, сказав і сказав, як чую відповідь:

– А тій лише аби гульки, лиш би твої гроші на вітер пустити!

Вона далі бубніла про те, що я не бережу її сина і маю мати хоч якусь совість та перестати тягнути з нього жили.

І в п’ятницю мама приїхала до нас з тиском… Вона охкала, трималася за голову, просила полежати, казала, що покидає наш світ…

Тоді вперше я залишила чоловіка вдома самого з матір’ю, а сама поїхала на весілля.

– Бачиш яка? На мене, на твою матір їй все одно, а як мене не стане, а вона там веселитися буде?

Це все вона говорила поки я збиралася, а далі вже сам Віталій казав, чого це я таку велику суму понесла, якщо він не йшов.

– Правду мама каже, що тобі лиш би грошима розкидатися. Тільки я принесу зарплату, як ти вже по магазинах.

– Чоловіче, а з чим я маю по магазинах ходити? Та й ти не бачиш, що всюди треба – чи дітям, чи до хати? Та я вже на себе не дуже й витрачаю, як якесь плаття куплю раз в рік, то хіба рахується?

Але Віталія наче підмінили і я зрозуміла, що треба діяти по-іншому.

– Чоловіче, а ти ніколи не думав, що твоя мама ніде й не відпочивала і нам не дає. Вона думає, що відпочивати треба лише в селі після важкої роботи і все. Давай ми її візьмемо з собою на море? І вона відпочине і ми матимемо на кого дітей залишити?

– Я про це й не думав.

– А я думала і не раз, погоджуйся.

І так ми вивезли свекруху на море, по дорозі в потязі вона все на тиск скаржилася та на спеку, подуху, але вже на морі вона з кожним днем все менше і менше бурчала. Думаю, її серце відтануло, коли бачила, як діти веселилися всьому – і морю, і піску, і ракушкам, і водоростям, і черешні, і абрикосам…

Вона не змінилася, просто Віталій перестав їй розповідати, куди ми ходимо, бо я йому все на пальцях пояснила, що наші витрати – то вже привід свекрухи відчути себе зле. Так і дотепер, що не куплю для неї, то все було або на акції, або мало грошей.

Мені не важко сказати правду, але як людину аж так зачіпає, то краще я зменшу суму, бо людина, яка все життя економить, не розуміє, як це можна витратити на щось таке, що приносить радість.

Фото Ярослав Романюк

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page