fbpx
Лайфхаки
У мами на дачі ні бур’янів, ні слимаків і завжди добрий урожай! Каже, що сода, сіль, кефір і дріжджі знадобляться в городі! Вона їх скуповує пачками і ось для чого

У мами на дачі ні бур’янів, ні слимаків і завжди добрий урожай! Каже, що сода, сіль, кефір і дріжджі знадобляться в городі! Вона їх скуповує пачками і ось для чого.

Сода, сіль, кефір і дріжджі знадобляться в городі! 

Виявляється, і в продуктовому відділі звичайного магазину або супермаркету знайдеться не мало корисних товарів для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, приготування підгодівлі і біо-настоїв.

Деякі садівники давно і з успіхом використовують в аграрних цілях кефір, молоко, сироватку, сіль, соду, дріжджі, гірчичний порошок і дещо ще.

Сіль в городі

Якщо ви коли-небудь намагалися позбутися хрону, що виріс в недозволеному місці, то знаєте, наскільки це важко: скільки його НЕ викопують, а коріння продовжують жити і рости.

Щоб перемогти хрін потрібно зрізати його листя і засипати місце зрізу сіллю. Плодові дерева до розпускання бруньок обприскують міцним соляним розчином, щоб запобігти грибковим захворюванням. Півсклянки солі розчиняють у відрі води і один раз за сезон проливають ріпчасту цибулю для профілактики борошнистої роси і для знищення цибулевої мухи.

Дуже любить підгодівлю соляним розчином і буряк. Його підгодовують двічі: в стадії 4-5 справжніх листків і за місяць до збирання врожаю. Підживлення готується дуже просто: 100 грам солі розчиняється в 10 літрах води.

Сода в городі

Без харчової соди взагалі складно уявити собі сучасний город. Здається, вона допомагає по всіх усюдах.

Якщо ви вирощуєте на своїй дачній ділянці виноград, то не забудьте в період дозрівання ягід обприскати лозу розчином соди – 75 грам на 10 літрів води. Така процедура захищає виноград від сірої гнилі, а так само підвищує вміст цукрів в ягодах.

Таким же розчином можна обприскувати всі фруктові дерева для боротьби з листогризучими гусеницями. Сода – один з ефективних засобів проти борошнистої роси.

Розчин чайної ложки соди в літрі води застосовують для профілактичного обприскування огірків. Агрус і смородину обробляють комплексним засобом: 1 ст. л. соди, 1 таблетка аспірину, 1 ч. л. засобу для миття посуду або рідкого мила, 1 ст. л. рослинної олії на 4,5 літра води. Розчином соди (1 ст. л. на 10 літрів води) поливають огірки, щоб запобігти передчасному пожовтінню листя.

Щоб віднадити гусениць, багато городників посипають содою капустяне листя. Крім того, сода входить до складу комплексного настою для намочування насіння перед посадкою.

Гірчичний порошок в городі

Гірчиця не шанує безліч городніх шкідників, тому дорогі дачники запасайтеся гірчичним порошком.

Особливо, якщо ви проти пестицидів і двома руками за органічні овочі та фрукти. По-перше, гірчиця допомагає в нелегкій боротьбі зі слимаками. Порошок розсипають між рослинами при перших ознаках цього нестерпного шкідника: на капусті, перці, хостах і т. д. По-друге, гірчичний порошок – один з компонентів настою проти попільниці. По-третє, настій гірчиці відмінно працює проти вогнівки, пильщика, клопів, трипсів, попелиці, яблуневої плодожерки та інших листогризучих гусениць.

Для його приготування 100 грам гірчичного порошку заливають 10 літрами води і настоюють два дні. Потім проціджують, розбавляють водою 50:50 і в кожне відро додають по 40 грам мила для кращого прилипання.

Яблуні рекомендують обприскувати цим настоєм через 15-20 днів після цвітіння, а ягідні кущі – на початку літа.

Кефір або сироватка в городі

Кефір та інші кисломолочні продукти застосовуються, як правило, з метою профілактики і боротьби з патoгенними грибковими захворюваннями.

Молочнокислі бактерії і грибки пригнічують конкурентів, а самі шкоди рослинам не завдають. Кефіром обприскують листя огірків, щоб зупинити їх пожовтіння. Для цього дві літри кефіру розводять у відрі води. За допомогою кефіру можна позбутися від борошнистої роси на агрусі.

Для профілактики фітофтори можна обприскати розсаду томатів наступним розчином: півлітри кефіру, 1 склянка пепсі або кока-коли на 10 літрів води. А з перших днів липня дорослі томати обприскують розчином кефіру навпіл з водою.

Літра кефіру, розведена у відрі води, є також відмінною підгодівлею як для розсади помідорів, так і для дорослих рослин. У всіх перерахованих вище рецептах кефір може бути замінений на сироватку.

Дріжджі в городі

Дріжджі є чудовим стимулятором росту для рослин.

Вони самі по собі багаті поживними речовинами, вони покращують ґрунтову мікрофлору, вони пригнічують розвиток багатьох хвороботворних мікроорганізмів – в загальному, добрі. Найпопулярніший варіант використання дріжджів в городі – це підживлення. Дріжджова підгодівля сподобається всім культурам.

Рецепт її такий: кілограм пресованих дріжджів розводиться в п’яти літрах теплої води, потім безпосередньо перед застосуванням розчин розбавляється водою у співвідношенні 1:10. Можна приготувати дріжджову підгодівлю і з сухих дріжджів. Для цього в 10 літрах води розчиняють 10 грамів дріжджів і декілька столових ложок цукру.

Дану «опару» витримують 2 години, а потім розбавляють водою 1: 5. Для пасльонових теж рекомендують готувати спеціальну підгодівлю з цукром. На три літри води беруть 100 грам дріжджів і половину склянки цукру, все це бродить протягом тижня, а потім розбавляється водою: 1 стакан «бражки» на відро. Підгодовують томати, перець, баклажани або картоплю, виливаючи по літрі розчину під кожен кущ. Дріжджовий підгодівлею корисно поливати і розсаду.

Буде рости «як на дріжджах», що не витягнеться, легко вкорениться в новій землі при пікіровці. Якщо перед цвітінням полити полуницю розведеними у воді дріжджами (100 грам на 10 літрів), ягода не захворіє сірою гниллю. Таким же розчином обприскують томати при появі перших ознак фітофтори або для її профілактики.

Що слід завжди пам’ятати при застосуванні дріжджів в городі? Перше. Як і всі мікроорганізми (а дріжджі – це гриби, як нас вчили в школі) дріжджі активно не працюють в холодну пору року. Тому всі підгодівлі краще робити по весні, коли ґрунт вже прогрівся.

Друге. Дріжджі поглинають калій в процесі життєдіяльності, так що не забудьте компенсувати «втрати» внесенням золи.

Як правило, дріжджами рослини підживлюють максимум три рази через сезон. Більше не потрібно.

Молоко в городі

Помилкову борошнисту росу на огірках можна вивести, обприскуючи листя розчином з дев’яти літрів води, літри знежиреного молока і 10-12 крапель йоду.

Суміш з 20 грам господарського мила, літри молока і 30 крапель йоду на 10 літрів води допоможе запобігти передчасному пожовтінню листя огірків. А скисле молоко або кисле молоко прекрасно замінять кефір або сироватку в попередніх рецептах.

Кока-кола або пепсі в городі

Як вже говорилося вище, кока-кола або пепсі укупі з кефіром застосовується для обприскування помідорної розсади. На кока-колу, налиту в неглибокі, прикопані в землю поруч з рослинами ємності, сповзають слимаки, як на приманку. А ще деякі городники стверджують, що обприскування колою позбавляють рослини від навали попелиці.