Віра метушиться та розпаковує італійські сумки, простягає доні сукню і окидає поглядом її всю, чи не змилила з розміром та падає на диван

Це було два роки тому. Віра прийняла для себе складне, але вірне рішення – донька має вступити на медичний і для цього треба багато грошей. Чоловік у неї якоюсь напористістю не відзначався, тому вже роки в звичайних газовиках, хоч спеціаліст… отже. Вона має це зробити.

По-перше, донька була поставлена перед фактом, що вступає на медичний через два роки, тому біологія і українська мова – перед усім!

По-друге, чоловік був поставлений перед фактом, що вся господарка на ньому, включно з дітьми.

Віра зібрала сумки і гайнула в Італію, місце було протоптане сотнями жінок до неї і сотнями після неї – доглядальниці, прибиральниці, кухарки… – всюди, де треба невтомних рук, а Віра вважала себе жінкою роботящою.

Можливо, на словах, гроші заробити дуже легко, але на ділі – треба робити просто чорно, особливо на початках, коли не знаєш ні мови, ні країни. На чужині ти є ніхто, не особистість, яка може впасти в відчай, яка відчуває та мислить, а якийсь робот, який працює і має ще мало їсти. Жила Віра у сеньйори, за якою доглядала і мала щастя бути позбавленою досвіду життя з українками, серед яких траплялося різне.

Отож, Віра працює і ще й підробляє, бо ось-ось донька вступить у медичний. З чоловіком зідзвонюється та ще й контролює всі процеси – жодного продиху в жінки та відпочинку.

Їде Віра до доньки на випускний та везе неймовірної краси модну сукню, з такої тканини, що можна обвитися і зімліти від щастя… Та й везе ще й гроші, бо хоч і передавала час від часу гроші додому, але основний капітал берегла.

Чоловік зустрів її та якийсь не дуже радий, проте каже, що все добре.

– Щось з дітьми?

– Живі-здорові.

– З батьками?

– Живі-здорові, – але вже з іншою інтонацією каже чоловік.

– Щось з господаркою?

– Все добре.

– Ти заслаб?

– Ні.

– Що сталося?!

– Та нічого, – якось тягне чоловік.

Вже Віра сама на нервах, проглядає свою хату крізь інші будинки-дах є, на подвір’я – все як і залишила, окрім квітника, але то поправне.

Діти вийшли, вона їх обнімає та плаче від щастя.

– Доню, я тобі таку сукню купила, ти просто обімлієш і будеш найкрасивіша на всю школу!

Метушиться та розпаковує сумки, простягає доні сукню і окидає поглядом її всю, чи не змилила з розміром та падає на диван:

– Вже поступили…

Помітне черевце у доньки стало причиною голосіння в Віриній хаті чи не до ранку, кляла вона чоловіка та того репетитора, який отак навчив дитини біології…

– Чого ти мені нічого не сказав!, – шпетила вона чоловіка.

– А що я вже мав зробити? І так і так треба грошей… Тепер на весілля.

Фото Ярослава Романюка.

You cannot copy content of this page