Я була в своїй думці непохитна, хоч вона зачіпала мою невістку, яка мені була за доньку довгі двадцять п’ять років. Людмила прекрасна людина, я розумію, що мій син вчинив негідно, а я б мала стати на її сторону, підтримати її, але от не можу і все

Справа, навіть, не у синові, хоч він у мене єдиний, я не можу собі пояснити, але певна, що я чиню правильно.

Тим більше, що я Сашкові в очі сказала, що думаю про нього, сказала, що Людмила не заслужила такого, в свої п’ятдесят два роки залишитися одною.

Пригадую, як вперше її побачила, таку юну, сповнену надій, схвильовану. Я подумала, що такою б хотіла бачити свою доньку і прийняла її в нашу родину.

Діти жили і працювали, збирали на власне житло, кожен був зайнятий роботою, що я навіть приходила і їм щось готувала їсти, бо вони приходили пізно. Мені було не важко, адже я працювала на пів ставки і мала купу часу.

Мріяла, що ще й допомагатиму їм з дітьми. Але не судилося.

Вони спочатку відкладали, а потім вже кинулися за допомогою, але все було ніяк. Знаєте, якби я особисто не була поруч з Людмилою у всіх її спробах, то я б може щось і буркотіла. Але, бачачи скільки вона перенесла аби мати хоч малюсінький шанс, то я б мала перед Богом великий гріх.

Я сказала синові, що вона заради їхньої родини стільки витерпіла, що я відречуся від нього, як він її покине.

Син сприйняв все буквально.

Отак ми жили всі, наче й змирилися, але відчували, що доля до нас всіх несправедлива. Я пропонувала Люді взяти дитину, але вона сказала, що не може.

– Не можу я, певно, в мені вже нема нічого від материнства.

Зате вона мала двох котів, дуже за ними дбала, на виставки возила, якісь там призи ще займали. Як я приходила до них у гості, то тільки й мови було, де вони були та що бачили, фото показувала і аж вся світилася.

А я думала, що якою б прекрасною матір’ю вона була, але.

Саша наче й ніколи не думав про дітей, жив собі, обожнюваний жінкою і мною, наш центр всесвіту.

Аж тут новина – в Саші є дитина на стороні!

Людмила була сама не своя, я не знала, що й робити, а Саша каже:

– Я не планую йти від тебе, Людо, мене все влаштовує.

Коли я його почала питати, як же дитина, то він так само мені переказав свої слова – його все влаштовує.

І ось тут я й повелася негідно по відношенню до Людмили, але я не могла вчинити інакше.

– Твоя дитина тебе не влаштовує? Кого я виховала? Твоя дитина росте без твого прізвища? Мій онук хто? Ти, сину, хто, скажи мені, після цього?

Найперше я побачилася з тією жінкою і дитиною, коли побачила того хлопчика, то мало не розплакалася – викапаний Сашко і як таку дитину можна не назвати своєю?

Тести все підтвердили і я сказала, що хочу бачити онука, хочу про нього піклуватися і хочу бути в його житті.

Для цього мені прийшлося піти на зближення з його матір’ю, Оленою. Приймати її в себе, переконувати, що я хочу бути бабусею, допомагати чи грошима, чи сидіти з ним.

Вони самі жили в селі і я сказала, що вони можуть переїхати до мене жити. У мене трикімнатна квартира, в якій я сама. Олена радо погодилася і я дуже шкодую, що не знала Петрика раніше. Скільки часу я втратила! Він чудовий син і я певна, що таке у нього від матері чи від родичів.

Людмила не говорить зі мною, каже що я дарма так вчинила, що я стала на бік суперниці.

– Я вам була доброю невісткою скільки років, вважала вас мамою. А тут прийшла та хитруля, вкрала у мене чоловіка, з обману привела дитя і тепер вона у вашій квартирі. Чому ви так зі мною чините?

– Пробач, доню, я не можу інакше.

Як мені все їм пояснити, як сказати, що я заради онука готова гори звернути? Я хочу компенсувати йому те, що батько для нього нічого робити не хоче, що мені не дає то спокою?

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page