fbpx
Історії з життя
Я вирішила змінитися, поступити мудро і навернути до себе чоловіка. Не могла я отак кинути під ноги сімнадцять років шлюбу. Звичайно, що не приємно знати, що тобою отак, але ж і хороші моменти у нас були, роки щастя були. І ті спогади такі яскраві, що не розумієш, як так людина могла змінитися. Невже вона оце все забула, їй це не потрібно?

Сіла на дієту, змінила зачіску, витратилася на косметологів… Хто хоч раз сідав на дієту, то знає, як це важко ходити біля повного холодильника і не відкрити дверцята… Коли настає десята година, то так хочеться піти на кухню і потім починаєш себе переконувати:

– Ну один шматочок, бо ж не заснеш, а як не заснеш, то на ранок будуть мішки під очима, будеш погано виглядати, шкіра буде така вся… А так, разочок вкусила. Шлунок має роботу, а ти собі спиш. На ранок вся свіжа і сяюча. Ну і що, що вкусила два рази? Завтра не поїдеш на ліфті і все буде добре…

Отакі я з собою вела розмови, аби сподобатися чоловікові.

А далі ви й без мене знаєте – що я схудла, що ні – для нього важило лиш те чи є щось поїсти в хаті. Далі за телевізор чи телефон, далі друзі і нічого не міняється.

Вже й його друг почав мені моргати, що я така гарна стала, а тому все одно.

Не знаю через скільки часу я зрозуміла, що хоч перед ним догори дриґом ходи, а результату ніякого. Це сталося так раптово, як світло виключаєш.

Знаєте, та жарівка, що аж плафон плавиться так горить, аж лічильник гуде – так мотає, а потім вимикачем «клац» і все, темнота.

Аж якось мені знайома пише: «Що у тебе сталося, що ти так гарно виглядаєш? Ти чи не розійшлася?».
«А з чого ти це взяла», – пишу я їй.

«Та то одразу видно, коли жінка живе у своє задоволення», – відповіла та.

А мене як осінило – жити у своє задоволення!

Не – м’ясо дітям і чоловікові,

не все смачне – дітям і чоловікові,

не мені гуманітрка, а нове дітям і чоловікові,

не мені відпочинок на городі в селі, а чоловік у «відрядженні»!

Скільки тих «не» назбиралося, що я аж впріла, що до цих пір наче й бачила, що так не можна, але все приймала. Бо що? Бо я не така гарна, як з журналу чи як його любка?

Мені здалося, що я й нічого такого не зробила, як якось чоловік почав до мене приглядатися, навіть якийсь комплімент скаже.

А я така дивлюся і думаю, що за ці слова ще рік тому, я б йому все пробачила, а зараз, це як почути від якогось пиячка на дорозі присвист. От ефект один і той самий – відраза.

Я не хотіла вже відкладати на потім розмову, яка мала бути ще роки тому і кажу:

– Як там Іруся?

Той аж закашлявся.

– Яка Іруся, – почав він.

– Будь хоч раз людиною і не бреши мені в очі. То показала тобі на двері, що ти так часто дома і на мене поглядаєш?

– Та я ніколи…

– Я все знаю, не варто…

Зараз він всім родичам та друзям і знайомим розказує, що все життя на родину працював, а з ним отак вчинили, з дому вигнали, а він всю душу і своє життя поклав на вівтар сім’ї.

А я навіть не хочу тому радіти. Це навіть дратує – нащо таке людям говорити аби вони мені доносили? Ще й дітей до цього залучає, що от мама така та тата з хати його випровадила. Якби він був до мене по-людськи, то хто б його хату через суд забирав?

Прийшов до мене розум та й добре, що в сорок чотири, а не в сімдесят чотири.

Фото Ярослава Романюка.

You cannot copy content of this page