Копати картоплю Карпенки мали із синовим сімейством. Пообіцяв, що привезе свій виводок, наймуть тракторця і за день впораються. Старі кілька днів переживали, чи приїде невістка. Бо щось у них із Сашком не клеїлося останнім часом.
«Дібралися два чоботи пара: одне іншому не поступиться», – зітхали батьки. Звісно, переживали, бо внучці вже 13 років, усе розуміє. А коли син із невісткою почали сперечатися, то й Софійка почала рідше приїжджати у гості. Раніше кожні канікули в селі проводила, особливо тішила діда з бабою влітку. А тепер зателефонує раз на місяць, спитає для годиться, як здоров’я, – і все…
За матеріалами – Твій портал.
Сашко приїхав уранці, як і обіцяв. Відчинив задні дверцята, допоміг вийти якійсь незнайомій молодиці з дитям. Хлопчика взяв на руки – й усі дружно попрямували у хату.
– Знайомтеся, мамо і тату, це – Олеся, моя дружина. А це – Миколка, її син. – ошелешив батьків із порогу Сашко. – Якщо ви не проти, ми будемо жити у вас. Квартиру я залишив Каті з дочкою.
У полі працювали мовчки. За вечерею розмова не клеїлася. А вранці Сашко поїхав у рейс, тож Олесі довелося приймати вогонь на себе. Свекри ставилися до неї вороже, а Миколку взагалі незлюбили. Тільки візьметься невістка до роботи, а вони навперебій: «Твоя дитина курей випустила», «Твій хлопець кота зачинив у коморі!» Мусила щоразу кидати роботу і бігти до дитини.
Але Олеся спокійно сприймала ставлення свекрів і годила їм, як могла. Старалася проводити день у роботі, а ввечері приїжджав Сашко – і вона забувала з ним про все на світі. А якось чоловік запропонував Олесі, що поїде на заробітки, щоб осучаснити батьківську хату. Мовляв, треба зробити у хаті ванну й туалет, щоб узимку мати комфортні умови. Як поїхав у березні, так і слід за ним простив… Навіть не з’явився, як мати занедужала. Довелося хоронити стару Карпенчиху, не дочекавшись сина. Залишився вдівець із невісткою. Що вже гляділа його Олеся – бачили Бог і люди. Та і його серце почало поволі хилитися до невістки та її хлопчика. Олеся на роботу – дід із малим удома лишається, хазяйнують собі вдвох.
А від Сашка – ні слуху, ні духу. Аж якось під’їхала до Карпенкової хати фура. Звідти вийшов кремезний чоловік і впевнено попрямував до хати. Звістка, яку приніс гість, вразила діда: його син має в Росії іншу сім’ю. Передав трохи грошей дружині та батькам і просить вибачення, що так сталося.
Карпенкові душа захвилювалася. Він уже звик до невістки, як до рідної дочки, Миколку полюбив. Та й Софійка з ними подружилася, бо так Олеся захотіла: запрошувала дівчинку в гості після того, як бабусі не стало. І дід несподівано вирішив… видати Олесю заміж. А чого має бути солом’яною вдовою, якщо його син бабій? Свекор і кандидатуру придивився – свого похресника Івана, який теж розлучився із вертихвісткою, живе самотиною.
У найближчі вихідні запросив Івана до себе, буцімто перевірити систему опалення. Той не відмовився, приїхав із гостинцями, охоче допоміг. Наступних вихідних дід запланував ремонтувати огорожу, а потім – пустити на м’ясце кабанчика. Одним словом, його задум поступово втілювався у життя. Щоб остаточно «закріпити» ефект, старий Карпенко попросив Івана завезти Олесю до батьків, бо давно не бачилися. Жінка радо погодилася, а щоб Миколка не нудився у дорозі, запросила із собою Софійку. Такою дружною родиною вони й вирушили в дорогу. І коли зупинилися біля придорожнього кафе пообідати, офіціантка зробила комплімент: «Яка ви гарна сім’я! Син схожий на тата, а донька – на маму!»
Автор – Марта Юлантова.
Фото – ілюстративне.
Передрук матеріалу без гіперпосилання на Intermarium.news заборонений!
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.
Популярні статті
- Зі свого міста ми виїхали разом із сестрою чоловіка ще у минулому лютому. Винайняли квартиру у передмісті Берліна де і мешкаємо донині. Аня мені завжди подобалась, ми з нею були подругами, аж доки не почали жити разом
- Яка робота? – дивиться на мене здивовано чоловік, – А мама моя, як сама? Ні і ще раз ні. Ти маєш звільнитись і допомагати їй. Це обов’язок дружини, хіба не так
- Коли донька йшла за Максима я була проти. Ще при знайомстві її наречений мені не сподобався. Даша очі під лоба і розповідає, який він хороший, який економний і як гарно вміє рахувати гроші, прямо до копієчки, звичок не хороших не має і правильно харчується. Я ж розуміла, що хлопець дуже економний, прямо занадто, як згодом виявилось. А останні події і доньці моїй очі відкрили
- Син знову телефонує із тим же проханням: “Мамо це тимчасово. Ти на мене ображена, а діти мої до чого? Ми жити не маємо де, впусти, хоч на місяць, доки я роботу знайду у місті і зарплатню першу отримаю”. Але мене так просто не розчулити. Я гне пускала і пускати їх до себе не буду і тут справа не в образі. Ось посудіть самі, ви б простягнули руку допомоги після такого?
- Ззовні гарне і світле приміщення зустріло мене темними коридорами і неприємним запахом. Я, навіть не одразу увійти туди змогла, надто різким був контраст між життям за територією і тут. Олена мене зустріла радо. Показала свою кімнатку, провела екскурсію, з гіркою посмішкою розповіла про “радості” життя в старечому домі. Додому я їхала із одним єдиним твердим рішенням і з наміром будь, що зробити, як надумала. та несподівано мої діти виступили проти