За один день стільки про свій шлюб дізналася і про свого чоловіка, як за сімнадцять років знайомства

Бог з нею, з тією любов’ю, але ж за мою вірність мене так винагороджено?

Першою мені натякнула моя шкільна подруга, яка працює в нотаріальній конторі.

– А що це у вас там таке в родині, – питає, – захворів твій Мирон?

– Ні, добре себе почуває, а що таке?

– Та він заповіт склав, все майно дітям залишив.

– Що? Коли?

– Та місяць тому приходив.

Я не могла повірити, що він мені нічого не сказав. Я на його майно не претендую, у мене своя квартира є, яку я зараз здаю, бо ми живемо в Мирона. Дітей у нас нема, є його від першого шлюбу, які мене не приймають.

Я тоді до чоловіка, а він знову з сюрпризом-відкриттям:

– Ти не розумієш, вони не хочуть аби я бачився з онуками, як не поділю майно між ними.

– Як це не дозволяють? Чому?

– Сама знаєш, чому!

І тут я сіла. Так, я десять років була Мироновою коханою, але ж ця медаль має і другу сторону, то ж послухайте й мою версію.

Я Мирона любила, але кілька разів пробувала ці стосунки розірвати. Але він все робив можливе і неможливе аби мене втримати. Запевняв, що його дружині не довго залишилося і ми будемо разом, тільки треба почекати.

У його Валі був діабет, але вона все одно вирішила, що має подарувати Миронові дітей. Ще після першої дитини все наче було менше-більше, але вона чогось думала, що як буде син, то Мирон буде її вічно кохати.

Але після другої дитини, знову ж дівчинки, все пішло шкереберть. Вона потребувала нової нирки і майже ввесь час проводила в стаціонарів.

Так от, саме я варила їй їсти і її дітям, я прибирала її квартиру, поки діти були в школі, я там господарювала, щоб потім зникнути і чекати на Мирона у себе. Я казала, що в дітей взуття розклеїлося, що платтячка треба купити чи курточки. Мирон поняття не мав як піклуватися про доньок, це все робила я на відстані.

Далі Валі не стало і через рік Мирон привів мене в їхню квартиру. Доньки вже були студентками і мене прийняли в штики.

Вони посварилися з Мироном і так йому цього й не пробачили.

За ті сім років, що ми офіційно разом, то вони й заміж вийшли і дітей на світ привели. Я до них не пхалася ні з поясненнями, ні з вибаченнями. Я не мала за що перед ними вибачатися.

Думала, що як самі стануть заміжніми, то зрозуміють для чого батькові дружина, але як бачите, ні, не розуміють.

– Ти розумієш, що вони чинять не правильно?, – спитала я в Мирона.

– Мені байдуже, я хочу бачитися з ними і хочу бачити онуків.

– Тобто, все це через мене, так?

– Так, – випалив чоловік.

Я встала і пішла геть. Стільки років я їм служила, йому служила, а тепер я ще й заважаю.

Далі подала на розлучення, ні на що його не претендувала, хай все віддає донькам, а вони хай приходить і прибирають, і їсти варять, і вислуховують.

Подумати лишень, що я дітей своїх не маю і вже мати не буду, бо мені п’ятдесят два, бо все чекала того законного шлюбу, а далі вже й не виходило мати і це все не рахується, навіть я не маю права аби зі мною рахувалися.

Десь через пів року прийшли до мене обоє.

– Батько перетворив квартиру на свинарник, де ми знали, що він такий в побуті, ображається через дрібниці, їсти йому треба виварювати. Нічого сам не вміє. Як ви так хочете, то можете з ним жити, але квартири ви не отримаєте, це гарантовано.

– Ви мене завжди плутали не з людиною, а зі служницею, і ви і ваш батько. Я трималася за вас, бо думала, що з часом ми станемо сім’єю, але цього ніколи не буде. Тому самі вирішуйте тепер все, до мене більше не приходьте.

Я все віддала аби мати їх за своїх, а вони мені відкрили очі, хай пізно, але й за те дякую.

Фото Ярослав Романюк

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page