ДОСВІДЧЕНІ садівники і городники стверджують, що для захисту саду та городу від шкідників можна використовувати препарати з аптеки. Звичні дешеві лікарські препарати здатні захистити наш сад від шкідників та збільшити врожай незгірш дорогих хімпрепаратів.
Йод — відмінний антисептик, тож гріх не застосувати цю його властивість у профілактиці хвороб рослин, надто усілякої гнилі. Розчином 5-10 крапель на десять літрів води рекомендують обприскувати суницю перед цвітінням. Ця проста процедура знищує сіру гниль й активізує життєві сили рослин. Обприскування проводять двічі-тричі з інтервалом 10 днів.
Розчином крапля йоду на три літри води один раз поливають розсаду томатів, аби збільшити продуктивність і майбутні розміри плодів. Після висадження розсади в ґрунт можна провести йодне підживлення ще раз, додавши у відро з водою три краплі йоду. Норма поливу: літр під кущ.
Якщо змішати в 10 літрах води 40 крапель йоду з літром сироватки і столовою ложкою перекису водню, вийде чудовий засіб для боротьби з фітофторою.
Додавши до дев’яти літрів води літр нежирного молока і 10-12 крапель йоду, одержують розчин, що знищує несправжню борошнисту росу на огірках. Окрім того, йод входить до складу засобів, що запобігають пожовтінню листків в огірків і сприяють омолодженню пагонів.
«Зеленці» теж знайдеться застосування в присадибному господарстві. Нею можна замість садового вару змащувати рани на саджанцях при дрібному обрізуванні чи випадкових пошкодженнях.
40 крапель «зеленки», розчинені у відрі води, допоможуть врятувати томати від фітофтори, огірки — від борошнистої роси, слабкий розчин сприяє кращому зав’язуванню плодів вишні. Аби щоразу не вимірювати на око, можна розчинити флакон «зеленки» в літрі води, а потім потрошечку додавати у воду для обприскування.
Препарат трихопол застосовують як профілактичний засіб проти фітофтори: одна таблетка на літр води. Обприскують томати кожні два тижні.
Aспірин використовують для знезараження низькокислотного ґрунту від грибків. Достатньо у літрі води розчинити таблетку і полити «проблемну» грядку.
Окрім того, що рожевим розчином марганцівки (0,5 г на 100 мл) рекомендують обробляти насіння перед висіванням, аби знищити можливих збудників хвороб, які зимують на насінні, вона здатна послужити ще й для підживлення. Для цього у відро рожевого розчину (3 г на 10 л) слід додати на кінчику ножа борної кислоти. Це буде гарним ранньовесняним підживленням для суниці, малини, смородини й аґрусу, особливо на ділянках із піщаними ґрунтами.
Розчин марганцівки врятує суницю від сірої гнилі, якщо не забути обприскати кущики одразу після цвітіння.
У темно-рожевому розчині замочують картоплю перед садінням, а також насіннєву перед закладанням на тривале зберігання. Така обробка не подобається ані дротянику, ані хвороботворним грибкам.
Розчином марганцівки до того ж знезаражують ґрунт для розсади, миють стаканчики і горщики, у яких планують вигонку розсади та зелені, для профілактики обробляють теплиці і парники.
Єдине, чого не треба забувати при її використанні, — усе добре в міру. Занадто захоплюватися поливами «рожевою водою» не варто. Надлишок марганцю в ґрунті може несприятливо позначитися на розвитку культур.
За матеріалами – Добрий Господар.
Передрук матеріалу без гіперпосилання на Intermarium.news суворо заборонений!
Заголовок, головне фото, текстові зміни. – редакція Intermarium.news.
Фото – ілюстративне(pixabay.com).
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!