fbpx
Події
1 вересня відкрилася можливість виїжджати за кордон для однієї категорії чоловіків

Міністерство економіки та Міністерство цифрової трансформації розробили експериментальний проект «єВідрядження». Він дозволить українським підприємцям здійснювати короткострокові відрядження за кордон з 1 вересня.

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко на своїй сторінці у Фейсбук.

Послугою «єВідрядження» зможуть скористатися ФОПи і юридичні особи приватної форми власності. Для цього їм потрібно відповідати чітко визначеним критеріям:

– своєчасно подати податкову звітність;

– не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;

– виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тис грн.

У відрядження за кордон зможуть виїхати не більше 10 % від загальної кількості працівників, але не більше 10 осіб.

Попередньо підприємець вноситиме 200 тис грн застави на власний ескроу рахунок в Ощадбанку. Ці гроші йому повернуть після того, як особа, що була у відрядженні, повернеться до України.

В разі порушення умов відрядження заставу перерахують на потреби Міністерства оборони, а підприємство не зможе більше ніколи оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже діючі будуть скасовані.

Механізм “єВідрядження” цифровізовано – учасники подаватимуть заявки та отримають дозволи через портал “Дія”. Таким чином прискоримо процес та знімемо бюрократичні й корупційні ризики”, – написала Юлія Свириденко.

Фото: ФБ Юлія Свириденко.

09/01/2022

You cannot copy content of this page