fbpx
Дозвілля
16 липня вшановують пам’ять святих Мокія і Марка: чому сьогодні за нові справи краще не братися і треба бути особливо обережними

Саме посередині літа, на Мокія, селяни відправлялися збирати мак

У церкві 16 липня вшановують пам’ять святих Мокія і Марка. Жили вони в часи правління імператора Максиміліана і були відомі як ревні християни. У період організованих гонінь Мокій і Марк були аpeштовані і язичники намагалися змусити їх поклонятися ідолам. Згідно з переказами, коли святих підводили до жepтовника, то перед ними вийшла маленька дитина, яка стала заважати їм і не давала пройти. Тоді язичники жopcтоко пoбuлu дитину, після чого брати ще більше зміцнилися в своєму переконанні не кланятись ніяким ідолам і продовжувати славити Ісуса Христа. У результаті, вони були oбeзгoловлені і зaгинyли за віру.

Цей день вважався в народі нещасливим, тому на Мокія краще не починати нових справ і взагалі слід бути обережним. Саме на Мокія селяни відправлялися збирати Мак.

Ще одна назва свята 16 липня – Стожари. Саме так слов’яни називали скупчення Плеяди, що була в сузір’ї Тельця. Поява його обіцяло удачу мисливцям, інакше в ліс, навпаки, не варто було вирушати, бо видобутку не буде. З особливою шаною слов’яни ставилися до зірок, оскільки вважали, що це ангели запалюють світло у вікнах своїх будинків (не тільки 16 липня) і дивляться на людей з небес.

Читайте також: Ми вдома: франківець, який загубив гроші та документи у Польщі розповів, як повернувся додому

Тривав 16 липня сінокіс, і вважалося, що варто поквапитися з роботами, адже попереду були дощі, а потрібно було встигнути запастися кормом для худоби.

Прикмети 16 липня:

Постійно чути гуркіт грому під час грози – чекай тривалої негоди

Мошки і комарі в’ються колами – прикмета того, що в найближчі сім днів встановиться гарна погода

Павук виходить з гнізда і тче нову довгу павутину — на гарну погоду

Комарі літають роєм – на гарну погоду.

Джерело – depo.ua