fbpx

2 квітня День святої Фотинії(Світлани): чому сьогодні треба розвісити одяг на паркани і дерева, а вода цього дня – особлива

Другого квітня відзначають день святої Фотини (Фотінія, Світлана). Вона була самарянкою, з якою Ісус Христос розмовляв біля криниці поблизу міста Сіхарія. Вона звернула багатьох до Христа, за що і закінчила свої дні за віру. Вірили, що у такої води залишилася душа святої покровительки, і вода, взята з колодязя в цей день допомагає позбутися від лиxoманки.

У народі знахарі 2 квітня використовували воду для лiкувaння і зняття порчі. Існувала традиція вмиватися колодязною водою – це вважалося дуже корисним.

2 квітня вшановували льон і робили це вже на світанку. Для цього люди брали красиві речі з льону, виносили їх із дому і розвішували на гілках дерев, парканах. Особливо часто використовували для цих цілей вишиті рушники.

Незаміжні дівчата починали водити хороводи з довгими рушниками, вишитими спеціально для весілля – вважалося, що це допомагає залучити женихів. Молоді та неодружені 2 квітня вішали на гілки спеціальні рушники, на яких були вишиті рибки та ініціали.

Читайте також: “Молитва п’яти пальців» навчить вас правильно молитися

Народні прикмети на 2 квітня

Дощ 2 квітня – буде хороший врожай грибів

Якщо пити з криниці води – можна вилікуватися від хвороби

Прилетіли 2 квітня шпаки – прийшла справжня весна

Багато талої води в квітні – багато трави буде в травні

Вдень 2 квітня спекотно, а вночі приходить холод – погода найближчим часом буде теплою і ясною

Де в квітні річка, там в липні калюжка

Не ламай печей, ще квітень у плечей (ще можливий холод).

За матеріалами – Депо.Закарпаття.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page