fbpx

21 червня – День літнього сонцестояння. Сьогодні у людей з’являється шанс змінити своє життя на краще, що потрібно зробити?

Вчені досі не можуть дійти спільної думки, коли язичники почали відзначати день сонцестояння. Відомо лише, що це було ще задовго до нашої ери. Літне сонцестояння мало величезне значення для наших предків. Вважалося, що від обрядів, які провели в цей день, залежало багато сфер життя, як здоров’я, так і сімейні відносини.

21 червня – День літнього сонцестояння. Вважається, що цей найдовший день року має дивну магію і особливу енергетику.

У 2019 році літнє сонцестояння ввечері 21 червня. Точний час події – 18:55 з київським часом. Саме тоді Сонце підніметься на найвищу точку – вже з 22 червня день буде поступово зменшуватись.

Дні будуть скорочуватись аж до 22 грудня. Саме тоді відбудеться зимове сонцестояння, що ознаменує найкоротший день у році.

Літнє сонцестояння відбувається тоді, коли нахил осі обертання Землі у напрямку до Сонця набуде найменшого значення.

Що таке літнє сонцестояння?

День сонцестояння ще називають сонцеворотом. В залежності від зсуву календаря, літнє сонцестояння відбувається 20 або 21 червня в Північній півкулі і 21 або 22 грудня у Південній півкулі. Саме у ті дати день найдовший – тривалість найдовшого дня становить 17 години і 33 хвилини.

У житті людей сонце завжди займало найважливіше місце. І свято літнього сонцестояння шанувалося в культурах багатьох народів.

Наприклад, у слов’ян День літнього сонцестояння тісно пов’язаний з головним липневим святом – Купалом. І лише після переходу на григоріанський календар дати з найдовшим днем ​​року стали розходитися на два тижні.

З давніх-давен сонцеворот шанували інші народи, бо вірили в надзвичайну мaгію Дня літнього сонцестояння. Вони вірили, що в ніч перед сонцестоянням об’єднуються всі чотири стихії – вогонь, вода, земля і повітря.

День літнього сонцестояння: обряди та ритуали

Стародавні повір’я говорять, що на день літнього сонцестояння у людей з’являється шанс змінити своє життя на краще. Цього дня потрібно веселитися і радіти, дарувати позитив, загадувати найпотаємніші бажання, гадати на кохання, долю, зміни в житті, і незабаром все здійсниться.

Ранкову росу на день літнього сонцестояння слід зібрати і вмитися, бо вона має цілющі властивості і омолоджуючий ефект. До речі, якщо роса рясна – це до хорошого урожаю.

Багато обрядів на день літнього сонцестояння стосуються води. Не тільки роса, а й вся вода в цей період набуває магічних властивостей, тому в цей період корисно купатися і проводити будь-які водні процедури. Наприклад, якщо цього дня хлопець обіллє водою дівчину – вона незабаром вийде заміж.

Як і на Купала, можна поворожити на вінках, пущених в воду. Якщо ваш вінок попливе і не потоне – доля складеться добре.

Головний обряд на день літнього сонцестояння, звісно ж, присвячений сонцю. Постарайтеся зустріти світанок найдовшого дня року – це віщує радість, здоров’я і сили на весь рік вперед. І не забудьте загадати бажання в цей момент – воно обов’язково збудеться.

Читайте також: Притчa, на прочитання якої ви витратите 3 хвилини, але кардинально змiнитe cвoє ставлення до життя

Якщо ви народилися на день літнього сонцестояння, знайте, що ви щаслива людина, яка на все життя отримала захист Сонця. Саме такими властивостями здавна наділяли людей, що з’явилися на світ магічного дня 21 червня.

Прикмети літнього сонцестояння:

  • Дощ в літнє сонцестояння – неврожай і бідний рік.
  • Вранці багато роси – до багатого врожаю.
  • Якщо в небі багато зірок – буде грибне літо.
  • Вода, яку набрали вранці 21 червня, вважається цілющою. Воду набирали з колодязів і джерел, вмивалися нею в цей же день і пили.
  • У цей день починали прополку. Вважалося, що якщо в день літнього сонцестояння не почати полоти город, то урожай буде мізерним.
  • Якщо у цей день буде гриміти, то чекайте затяжної негоди.
  • Людина, яка народилася в таке свято володіє даром лікувати людей ліками і травами.
  • На день сонцестояння необхідно покласти біля порогу будинку кропиву, тоді всі напасті обійдуть ваш дім стороною.
  • Якщо чоловік з дружиною, взявшись за руки, на Купалу стрибнуть через вогнище, то шлюб буде міцним і багатодітним.
  • Дівчатам, які хочуть вийти заміж, потрібно поводити хороводи біля трьох вогнищ, тоді бажання збудеться, і вони знайдуть собі пару в цьому ж році.

Що думають астрологи?

Вони радять у цей день задумувати бажання, кажуть, що існує велика ймовірність їх здійснення. А ще вважають цей день містичним. На Сонцеворот, стверджують вони, дуже сильно реагує і природа. До цього дня, як правило, всі рослини намагаються досягти максимуму в зростанні, а після Літнього сонцестояння вже користуються накопиченими силами.

Час Літнього сонцестояння – чарівний і пронизаний магією. Літні дні і ночі настільки легкі й теплі, овіяні легендами і міфами, що не зоглянешся, як диво трапиться навіть з тими, хто в нього не вірить. Загадуйте бажання, шукайте цвіт папороті, пускайте на воду вінки, ворожіть на добро – є дуже багато навіть задокументованих свідчень того, що в ці дні можливо все!

За матеріалами – То є Львів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page