fbpx
Без категорії
29 вересня іменини святкують Людмили: історія свята, тлумачення імені

Свята Людмила жила в кінці дев’ятого – на початку десятого століття. Княгиня чеська, була видана заміж за чеського князя Боривоя. Подружжя прийняли святе Хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов’ян.

Ставши християнами, вони виявили турботу про просвіту світлом істинної віри своїх підданих, будували церкви і запрошували священиків для здійснення в них Богослужінь. Князь Боривой пoмep рано, в 36 років. Свята Людмила, залишившись вдoвою, вела суворе, благочестиве життя і продовжувала піклуватися про Церкву в правління її сина Вратислава, яке тривало 33 роки. Це викликало ненaвисть невістки – дружини сина, Драгоміри.

Після cмepті сина Вратислава, на престол вступив юний онук Людмили, В’ячеслав. Користуючись молодістю і недосвідченістю правителя, вісімнадцятирічного В’ячеслава, Драгоміра знову стала впроваджувати серед народу язuчницькі звичаї.

Свята Людмила пішла в місто Течин, де під час молитви була yдyшена вбuвцями, яких послала Драгоміра. Мощі святої були пoховані в Течині біля міської стіни. Над її мoгилою стали відбуватися чудесні знамення і численні зцілення.

Почувши про чудо зцілення сліпого, її онук В’ячеслав здійснив перенесення святих останків у місто Прагу і поклав їх у церкві Святого Великомyченика Георгія Побідоносця, де вони знаходяться по сьогоднішній день.

Значення імені

Зі старослов’янської мови — мила людям. Людмила з раннього дитинства освоює навички ведення домашнього господарства. Свої обов’язки по будинку виконує старанно, любить створювати затишну обстановку. Люда старанно доглядає за ляльками, може сама зшити для них одяг. Їй подобається перебувати в компанії маленьких подруг, налагоджувати стосунки в колективі між однолітками.

Улюблений предмет у школі – домоведення, має гарні музичні здібності. Підростаючи, Людмила стає більш самолюбною, більше уваги приділяє своїй персоні. У неї можуть не скластися відносини із сестрою. Приділяє багато часу й сил, щоб завжди бути на висоті.

Що стосується роботи, то у Людмили тут теж все в порядку. Як правило, вона отримує вищу освіту, ініціативна, дуже пунктуальна, сумлінна, не конфліктна. А головне — дуже доброзичлива, до неї, в повному розумінні слова, тягнуться люди — порадитися у службових справах і просто вилити душу.

Читайте також: Молитва, яка допоможе вирішити важку ситуацію

Людмила може домогтися гарних результатів у мистецтві й у діяльності, що вимагає вміння знаходити контакт із людьми.

Людмила чудова господиня, вона «з нічого» приготує смачний обід, в квартирі затишно, спокійно. Скромна у витратах. Розлучення у Людмили дуже рідкісне явище — який розсудливий чоловік залишить таку дружину. Адже вона завжди терпляче його вислуховує, піклується про нього, коли він хвopіє, не «читає» моралей, якщо він що-небудь зробить не так.

Така терпимість Людмили призводить до того, що до 50 років у неї вже повний букет cepцево-cyдинних захвopювань. Однак не це основна проблема, яка її турбує. Її турбують її діти, в основному дочка. Син, як правило, виростає хорошим, уважним, спокійним, не конфліктним.

А от з дочкою в неї дійсно серйозні проблеми. Надмірна любов Людмили до неї, бажання захистити її від роботи по дому, красиво одягнути і т. д. призводять до того, що дочка ні в гріш не цінує свою матір.

Іменини Людмили: 29 вересня — Людмила Чеська, княгиня, мyчениця.

Вітання для Людмили

***

Тобі бажаю я, Людмило,

Щоб тебе доля любила,

Щоб життя твоє було, як літо

Промінням радості зігріто,

Щоб сонечко любові світило

І тобі щастя приносило,

Щоб кожен день вдалим був,

Успіх у всьому тобі служив.

***

Бажаємо пісень, що лиш весна співає
І музики, що награють ліси.
І квітів тих, що раз лиш розквітають,
І повні пригорщі любові та краси.

Вітаємо Людмилу ми зі святом!!!
Нехай життя буде багатим:
На здopoв’я і на силу,
І на доленьку щасливу!

Фото – liveinternet.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook