fbpx

4 правила від Супрун: як переконатися, що ваш салон краси надає безпечні послуг

Як переконатися, що манікюрний салон краси надає безпечні послуги і визначитися з майстром, якому можна довіритися?

Вірогідність отримати віpус, такий як гeпaтит, під час косметичних процедур є реальною загpoзою, якщо у салоні не дотримуються правил контролю чистоти обладнання.

Очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook поширила інструкцію, яка допоможе переконатися, що в салоні краси дотримуються основних заходів для зниження ризиків передачі інфекцій, пише “Українська правда життя”.

Тож, коли обиратимете заклад для косметичних процедур, згадайте про ці правила:

1. Гігієна рук. Протягом робочого дня майстер торкається багатьох клієнтів, тому його руки можуть стати шляхом передачі пaтoгенних мікроорганізмів від одного клієнта іншому.

Вчасна обробка рук є важливим заходом у захисті від інфекцій.

Дуже важливо, щоб майстер мив руки з милом перед та після початку робочої зміни, а також після відвідування вбиральні.

Засоби для гігієни рук та рукавички мають знаходитися в легко доступних місцях.

Рушники для рук повинні бути одноразового використання.

Читайте також: Показники загального аналізу: 9 показників кpoві, які розкажуть все про ваше здоров’я

У місцях для миття рук мають бути дозатори з рідким милом, антисептиком та кремом для догляду за шкірою.

Також майстер має обробити антисептиком руки перед та після контакту з кожним клієнтом та за умови, якщо виникає необхідність в ході процедури.

Ці правила стосуються також і клієнта.

Стерилізація й дезінфекція інструментів та очищення меблів. Оскільки сучасні інструменти мають складну форму та конструкцію, очистити їх повністю досить складно.

Найкращий рекомендований метод стерилізації – паровий.

У деяких салонах використовують сухожарову шафу, проте вона не забезпечує необхідний рівень обробки та доступ гарячого повітря по всій поверхні інструменту.

Щоби перевірити, чи обладнання для дезінфекції та стерилізації відповідає вимогам медичного обладнання, ви можете попросити показати відповідний сертифікат.

Меблі повинні бути з матеріалів що придатні для обробки та очищення.

Обробка поверхонь та дезінфекція інструментів повинна здійснюватися дезінфікуючими засобами, зареєстрованими та дозволеними до використання в Україні.

Вентиляція. Оскільки салон відвідує велика кількість людей, дуже важливо своєчасно очищати повітря для зменшення кількості інфекцій що передаються повітряним шляхом.

Вікна або інші отвори можуть забезпечити достатню вентиляцію, але краще якщо забезпечена робота механічної вентиляційної системи.

Сортування та утилізація відходів. Кожен організм має свою мікрофлору яка може викликати захворювання потрапляючи до оpганізму іншої людини.

Тому правильне поводження з відходами знижує ризик розповсюдження інфекцій.

You cannot copy content of this page