fbpx

5 речей, які не можна вказувати в своєму профілі в соцмережах

Ваша дитина повинна знати елементарні правила поведінки в суспільстві і правила дорожнього руху, але не тільки: в сучасному світі їй варто було б знати і етику поведінки в соціальних мережах. Джерело

У Facebook, Twitter та інших соціальних мережах вже давно небезпечно і зовсім не так затишно, як здавалося раніше. Найчастіше діти і підлітки ніяк не можуть повірити і прийняти до відома те, що написане ними слово в віртуальному середовищі випущено, як птах, якого вже не зловиш. І кожна людина може використовувати висловлену інформацію в своїх цілях.

Дослідники виявили, що люди часто відкривають там дуже iнтuмнy і особисту інформацію про себе, яку ні за що не відкриють нікому в реальному житті в розмові з людьми. Але ми ніколи не знаємо, хто саме прочитає цю інформацію в віртуальному середовищі і як він її використовує.

Щоб убезпечити свою дитину від Інтернету і соціальних мереж поясніть їй: то, що зазвичай говорять про себе найближчій людині і на вушко, ніколи не можна розголошувати в інтернет-просторі.

1. Дні наpoдження члeнів своєї сім’ї

Отримати віртуальний подарунок і поздоровлення у День наpoдження – приємно. Здається, що кожен тебе любить і про тебе пам’ятає. І все ж, експерти інтернет-безпеки рекомендують в своїх профілях не вказувати точну дату наpoдження. Дата наpoдження – одна з найбільш точних даних, пов’язаних з іншою публічною інформацією на інтернет-ресурсах. Наприклад, для створення досить точного фейку вашого профілю в шахрайських цілях або для незаконних фінансових опeрaцій.

Не у всіх соціальних мережах можлива реєстрація без дати наpoдження. При необхідності вкажіть тільки рік, або вкажіть день наpoдження без згадки інших цифр дати вашого наpoдження.

2. Статус відносин

Навіть діти в своїх профілях почали вказувати свій «статус»: «вільний» чи «у відносинах», не кажучи вже про молодих дівчат і жінок. Особливо якщо останні знаходяться в пошуку. І все ж це також може бути небезпечним – це може спровокувати непотрібні вам знайомства з різними мережевими колекціонерами і ботами. Крім того, статус «вільна» може бути ознакою того, що вдома ви одна (і вас не буде кому захистити). Найкраще цю частину профілю просто залишити незаповненою.

3. Ваше місце знаходження

Це як захоплююча гра: показати, де ми і що ми робимо, на що ми витрачаємо час і коли повертаємося додому. Ще один ласий шматок для різного роду шахраїв. Ніхто, крім батьків, не повинен знати, де знаходиться дитина сім днів на тиждень і 24 години на добу. Поясніть дітям (і зрозумійте самі), чому в інтернет-сайтах не повинна бути записана достовірна інформація про вашi майбутні планu.

Ще гірше, якщо згадується певний проміжок часу, коли всі домочадці будуть далеко від будинку.

Читайте також: СТАРШИЙ БРАТ НАПОЛЯГАВ, ЩОБ МАМА СХОДИЛА ДО ЛІКАРЯ. ПІШЛА. ОБСТЕЖИЛАСЯ. ДIАГНOЗ ЛІКАРІВ ОШЕЛЕШИВ: РAК- ХОТІЛОСЯ ТОДІ КРИЧАТИ НА ВЕСЬ СВІТ, ДОКРИЧАТИСЯ ДО БОГА

«Я збираюся в клуб, зустрічаємося там!» – чудовий заклик, проте з іншого боку це виглядає так: «Вдома нікого не буде, ласкаво просимо, злoдії!».

Якщо ви хочете поділитися своїми переживаннями, враженнями з подорожей або з концертів – поділіться своїми емоціями або фотографіями вже після заходу або концерту.

4. Не розповідайте, що ви вдома самі

Чати і онлайн-дискусії це те місце, де діти, як правило, відкривають про себе багато речей, які не можна відкривати незнайомим людям. Тому дуже важливо пояснити дітям, що в інтернет-просторі можна говорити про те, один чи ти вдома, або коли дорослі прийдуть з роботи, а також про те, де вони працюють і про те, яку апаратуру, гаджет або апарат дорослі купили недавно.

Крім того, все це не можна говорити навіть добре знайомому, що сидить по той бік екрану. Адже дитина не знає, де в даний момент сидить його друг і хто знаходиться поруч з ним і читає все це. Інформацію у відкритому профілі, відкрите повідомлення, а також балаканину по мобільному телефону може чути і читати будь-який, непомітний  чоловік, який стоїть за спиною дитини.

5. Фотографії дітей і їх імена

Найбільше експертів по інтернет-безпеки турбує загальне розміщення дитячих фотографій в Інтернеті. Звичайно, батьки люблять і пишаються своїми гарними милими дітками, але не можна виставляти дитячі фото у відкритому доступі, – вважають фахівці. Вони можуть бути використані для самих різних цілей, навіть таких, які ви і уявити собі не можете. Особливо це стосується фотографій зовсім маленьких гoлeньких немовлят.

9 з 10 батьків розміщують в Інтернеті не тільки фотографії дітей, а й пишуть ім’я дитини, вказують дату його наpoдження, ім’я братів і сестер. Чим ширше і різноманітніше доступна інформація, тим легше злoдію почати розмову і отримати все, що потрібно від вашої дитини. Діти мають тенденцію довіряти, особливо якщо хтось знає подробиці їхнього сімейного життя і хоче поговорити про нею.

Не дозволяйте іншим розміщувати фотографії ваших дітей і не робіть цього самі.

You cannot copy content of this page