fbpx

6 червня святкуємо Вознесіння Господнє: що категорично не можна робити жінкам

6 червня 2019 року християни відзначають велике свято – Вознесіння Господнє.

Повна назва свята Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. На 40 день після воскресіння Ісус Христос востаннє явився своїм апостолам на Оливній горі і вознісся на небо, до Отця Небесного, пообіцявши своїм учням швидке послання на Землю Духа Святого.

Вознесіння – одне з найбільших християнських свят, дата якого змінюється щороку – вона залежить від дня святкування Пасхи. Вознесіння Господнє відзначається щороку на 40 день після Світлого Христового Воскресіння і має свої традиції і народні прикмети.

Тому в це свято всі намагалися бути особливо ввічливими з жебраками і мандрівниками, їх боялися образити або відмовити в проханні чи милостині – вважалося, що таким чином можна образити самого Господа.

Читайте також:

З давніх-давен на Вознесіння було прийнято роздавати милостиню, займатися доброчинністю, пригощати їжею всіх бідних і жебраків. У старі часи був такий звичай – на вікна своїх будинків, які виходили на вулицю, або на ганку будинку, люди розкладали монетки і частування, щоб кожна бідна людина або мандрівник могли взяти їх для себе.

Що категорично не можна робити жінкам

У цей день працювати вважається гріхом, особливо не можна планувати ніяких важких домашніх справ: починати генеральне прибирання, прати, прасувати, шити. Краще провести цей день у колі сім’ї, сходити в гості до рідних, принести частування.

Читайте також: 6 червня Вознесіння Господнє: в цей день Господь чує всі прохання, тому варто молитися особливо ревно, просячи те, що життєво необхідно

Перед святом слід прибрати і навести порядок, щоб в будинку було чисто і затишно.

Що не можна робити на Вознесіння:

  • проводити важкі роботи по дому
  • виносити сміття з хати
  • лаятися, пліткувати і лихословити
  • плювати на землю
  • гадати і проводити будь-які обряди і ритуали, які суперечать християнським традиціям.\

Прикмети на Вознесіння

У народі Вознесіння традиційно пов’язують з урожаєм, оскільки воно припадає на кінець весни – початок літа. В цей час всі просили, щоб врожай був гарним.

З Вознесінням пов’язано багато народних прикмет, придивляйтеся до погодних умов у цей день.

Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла.

Дощовий день свята віщував хвоpoби і неврожай. Прикмета особливо актуальна для домашньої худоби.

Роса в цей день вважалася цілющою, а лікувальні властивості трав посилювалися і зберігалися до настання Івана Купала (7 липня). Тому рекомендується вранці вмитися росою. Дівчатам це допоможе зберегти красу і молодість, а людям похилого віку – подарує сили.

Є прикмета, що на Вознесіння Господнє нічого не варто робити з домашніх справ, інакше невдача буде переслідувати вас весь рік.

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page