fbpx
Дозвілля
6 навичок, яких варто навчити дитину до 13 років

У 13 років починається підлітковий вік. На цьому етапі діти дорослішають, у них з’являються свої погляди на життя. До непростого віку колишнім малюкам слід бути готовими. Щоб їм легше було адаптуватися і пережити підліткову кризу, їм варто освоїти деякі навички. Ми підготували найважливіші.

1. Планування часу

До підліткового віку ви можете допомагати дитині: будити її і збирати в школу. Але потім вам потрібно підготувати її до того, що ця відповідальність ляже на її плечі. Діти такого віку вже в змозі самі встати і готуватися до школи без сторонньої допомоги.

Навчатися управляти часом – це непростий аспект. Дозвольте дітям хоч раз випробувати наслідки власних дій, коли вони просплять і не потраплять в школу або на тренування. В результаті вчитель зробить зауваження, тренер покарає за порушення дисципліни. Це буде зовсім не схоже на те відчуття, коли лають батьки. Такий життєвий урок буде сильнішим.

2. Прийняття рішень

Дитина повинна навчитися вибирати з кількох варіантів, приймати рішення і прогнозувати результат. Навчіть її говорити «ні», коли в цьому є потреба. Ви ж не хочете, щоб малюк перетворився на дорослого, на якому всі “їздять”. Звичайно, допомагати оточуючим потрібно, але не коли це на шкоду собі.

Також він повинен розуміти і приймати різні думки, а не вірити в те, що є тільки його думка і неправильна.

3. Вежливое спілкування

Якщо підліток хоче, щоб його сприймали як дорослого, він повинен говорити зі старшими шанобливо. Здається, що в такому віці неможливо навчити бунтаря правилам спілкування. Але це не так, головне – правильний підхід. Не повчайте, а покажіть, як потрібно на своєму прикладі. Не кажіть: «Ти нічого не розумієш, малий ще». Попросіть його пояснити свою точку зору.

4. Ведення господарства

Підліток – теж член родини, тому він повинен виконувати частину обов’язків по дому. До 13 років дитині слід знати, як включати пральну машину, прибирати речі і посуд після себе, а також мити за собою чашку. Непогано навчити дитину готувати основні страви для себе та членів сім’ї. Звичайно, все повинно виконуватися разом з батьками. Тільки прикладом і конкретними діями ви зможете розвинути в малюка почуття відповідальності.

Іноді мамам легше відкласти навчання домашньому господарству на потім, так як їм простіше і швидше все зробити самим. Але все-таки варто дозволяти дитині допомагати вам.

5. Несення відповідальності

Кращий спосіб навчити дитину відповідальності – завести домашню тварину. Ваше чадо скаже вам про це бажання. При цьому потрібно поговорити з нею і розповісти, що звір – не іграшка і за ним потрібно дивитися: прибирати, гуляти, годувати. Перший час без батьківської допомоги, контролю і порад дитині не обійтися.

Тому, придбавши тварину, не кажіть дитині: «Ти хотів – ми придбали, тому займайся, а то викинемо на вулицю або віддамо».

Таким способом ви тільки прищеплює дитині байдужість до братів наших менших. Ні до чого хорошого це не призводить. Відповідальність повинна виховуватися на позитивних моментах.

Читайте також: Тиха тpагедія наших дітей, про яку ніхто не говорить

Якщо у вас в родині є ще маленькі діти, можете просити підлітка доглядати за ними. Тільки не на постійній основі.

6. Уміння поводитися з грошима

Мало хто з дітей вміє правильно розпоряджатися грошима. В цьому вина батьків, а також бабусь і дідусів, які люблять балувати свого онука чи онучку. Дитина отримує гроші і витрачає їх на що завгодно. Тому потрібно пояснити їй, що гроші заробляються нелегко і витрачати їх потрібно з розумом. А також частину можна відкладати для більш серйозної покупки.

Подаруйте дитині скарбничку, нехай частину своїх грошей відкладає на покупку чогось більш серйозного. Може, вона і не збере всю суму, але головне – процес. Коли скарбничка буде повна, дістаньте з неї кошти і перерахуйте. Бракує – тоді можете докласти.

Займайтеся дитиною зараз, адже виправити помилки виховання і викорінити їх у дорослому віці практично неможливо.

Якщо вам була корисна ця стаття, збережіть її собі і періодично перечитуйте!

Опубліковано 17 січня 2019 року

facebook