fbpx
Дозвілля
7 улюблених фраз маніпуляторів

Одна розумна людина сказала, що людей змінюють тільки інші люди.

Ніякі обставини не впливають на життя людини так сильно, як відносини з людьми – любовні, дружні, партнерські. Тому вкрай важливо відсіювати адекватне оточення і не допускати в своє життя тих, хто може справити негативний вплив. Шкода, що іноді ми навіть не підозрюємо, наскільки сильними енергетичними вампірами і маніпуляторами виявляються деякі знайомі.

Ви ніколи не думали про те, що серед ваших друзів є соціопати або нарциси? Вони непомітно проникають в кожен аспект вашого життя, намагаються вас контролювати і маніпулювати вашими почуттями. Ось які фрази вони люблять використовувати:

1. Я ненавиджу драми.

Вони кажуть, що ненавидять драми, але незабаром ви зрозумієте, що їх як нікого іншого оточує постійна драма. Спочатку вони ідеалізують вас і захоплюються вашою ідеальною безтурботною натурою. Але не забувайте: вони патологічні брехуни, серійні зрадники і вічні жeртви.

Незабаром ці їх якості починають проявлятися, збиваючи вас з пантелику. Але варто вам заговорити про свої тривоги або невдоволення, як вони заявляють, що ненавидять драму, і ви відчуваєте себе винуватою, що звернули увагу на їх жaхливу поведінку. Вони постійно викликають у вас відчуття, ніби ви обожнюєте драматизувати.

2. Ти …

… вставити потрібне: божевільна, ненормальна, ревнуєш, злишся, не хочеш бачити правду … і так далі.

Зазвичай епітети починають сипатися, коли відносини дають тріщину. На зорі ваших відносин вони розкажуть вам, що всі їхні колишні коханки, колеги і друзі божевільні, ненормальні, образливі або до сих пір в них закохані. Але потім вони продовжать спілкуватися з цими ж людьми, використовуючи їх, щоб сіяти хаос.

Потім вони припишуть вас до тієї ж “ненормальної маси”, викликаючи у вас почуття беззахисності і знижуючи вашу самооцінку. Принижуючи вас, вони виправдовують свою деструктивну поведінку.

3. Ти сприймаєш все занадто близько до серця …

Колись вони безперервно обсипали вас лестощами і компліментами, а тепер ігнорують день у день, чекаючи вашої реакції.

Дочекавшись її, вони тут же звинуватять вас в надмірній чутливості або приставучості. Вони будуть ображати, принижувати і критикувати вас (іноді як би піддражнюючи або жартома), переходячи межі дозволеного, поки ви не зірветеся.

Тоді вони будуть використовувати вашу реакцію як доказ вашої ненормальності. Всього за кілька тижнів вони можуть перетворити безтурботну людину в заляканий, невпевнений клубок нервів і сумнівів.

4. Ти неправильно зрозуміла.

Час від часу ми неправильно розуміємо інших. Але нарциси і соціопати навмисно кажуть речі, які вас зачеплять. А коли ви реагуєте, вони звертають це проти вас і звинувачують вас в нерозумінні. Найчастіше вони взагалі відмовляються від своїх слів.

Це називається газлайтінгом – нахабно заявляти або робити що-небудь, а потім звинувачувати вас, що ви все неправильно зрозуміли (або зовсім заперечувати, що це мало місце). Насправді ви прекрасно все зрозуміли. Вони просто хочуть, щоб ви почали сумніватися у власній розсудливості.

5. Ти без мене не проживеш.

Це результат, на який сподіваються всі нарциси і соціопати. За допомогою маніпулятивних фраз і дій вони вселяють вам, що ви не зможете без них прожити.

Але це не тому, що вони хочуть збудувати з вами здорові відносини. Вони хочуть вас контролювати, а вселяючи вам, що ви пришелепкуваті, вони здобувають цей контроль. Не дозволяйте їм цього робити. Ви можете без них прожити.

6. Ти болісно реагуєш на всякі дрібниці.

Маніпулятори часто говорять вам, що ви болісно реагуєте на їхні вимоги. Потім вони намагаються з’їхати, як ніби взагалі нічого від вас і не хотіли.

Найчастіше вони самі будуть дуже болісно реагувати на вашу відмову задовольнити їхні вимоги. Не піддавайтеся – вони просто хочуть підпорядкувати вас собі.

7. Ти чокнулась!

Якщо у маніпулятора вистачає нахабства називати вас чокнутою після того, як ви йому в чомусь відмовили, не зводьте це йому з рук. Не дозволяйте втягувати себе в гру, що б він вам не вселяв.

Якщо ваше “Божевілля” є раціональною реакцією на його вимоги, значить, на те є причина. Ви не чокнулись, ви мислите тверезо і ясно. Вже якщо хто і цокнувся, так це він.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями.

You cannot copy content of this page