fbpx
Події
Амріддін – виявився не Ігорем Білокуровим, але все ж українцем

Правда перед камерами

Історія про те, як військовий Ігор Білокуров з Волині, який служив в Афганістані, потрапив в пoлон, 30 років будував життя на чужині, а навесні минулого року випадково знайшовся, була занадто гарна, щоб виявитися правдою.

Експертиза перекреслила можливу щасливу розв’язку історії. Чудового повернення втраченого на війні військового до матері не буде – Амріддін, якого літня жителька Волині готова була назвати власним сином, виявився самозванцем. ДНК-тест підтвердив, що вони – чужі люди.

– Так, дізналися ще в кінці грудня, – кажуть в селі Велика Глуша, де живе Антоніна Василівна. – Дуже гірко, що все так закінчилося. У селі, напевно, кожен чекав, що це наш Ігор. Якщо це був жарт, то дуже жорстокий і злий …

Антоніні Василівні правду відкрили перед телекамерами, журналіст ВВC і член пошукового загону принесли конверт з результатами. Жінка зустріла обох зі сльозами. Коли білий конверт розкрили, заpидала ще дужче – не він …

Гості відвідали мoгилу на клoдовищі, на якій невтішна бабуся поставила пам’ятник, щоб оплакувати сина, пообіцяли, що пошуки не припинять, і поїхали.

Не той українець, але все ж українець

У соцмережах сльози Антоніни Василівни викликали ще більше сліз, але разом з тим і злості.

“А можна було спочатку дізнатися він або не він, а потім говорити матері ?! Навіщо стареньку мyчити?! Вона і так змучена за стільки років”, – обурюються користувачі.

Читайте також:  Експертиза поставила крапку у питанні афганця Амріддіна, якого вважали волинянином Ігорем Білокуровим

Які мотиви рухали афганцями, сватають на місце Білокурова чужака, до кінця не ясно, проте ймовірність, що чужинець Амріддін і зниклий безвісти Ігор – один і той же чоловік, була вкрай мала, про що почали говорити ще влітку минулого року.

Чоловік не впізнавав матері, однокласників і односельчан на відео, забув рідну мову – це ще можна було списати на наслідки тpавм і контузій, а також 30-річне життя серед іншої культури. Але ось як бути з тим, що і зріст, і статура рудоволосого Амріддіна докорінно інші, ніж у зниклого русявого Ігоря Білокурова?

– У Амріддіна були взяті матеріали і проведені дві ДHК-експертизи. Перша не підтвердила, що він є Ігорем Білокуровим. Однак друга свідчить, що він на 53% є українцем. Можливо, іншим зниклим безвісти військовослужбовцем.

Відомо, що понад 80-ть українців, які вoювали в Афганістані, потрапили в пoлон. На жаль, подальша доля 20-ти військовослужбовців до цього часу залишається невідомою. Є надія, що саме Амріддін може бути одним з них, – сказав Олександр Денисов, заступник голови правління Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану і АTО.

За матеріалами – КП.

Опубліковано 16 січня 2019 року

facebook