fbpx

Андрій Клименко пояснив для чого росії потрібне «зернове перемир’я» і чому ні в якому разі не треба вестися на шантаж

Андрій Клименко, головний редактор видання «Чорноморські новини» та керівник проекту в Інституті Чорноморських стратегічних досліджень дуже скептично оцінює перемовини в Стамбулі, адже Росія не має наміру справді розблокувати українські порти – вона прагне використати припинення вогню і посилити свої сили.

«Тема “перемовин” про “розблокування” українських портів в Чорному морі є лише фрагментом нового плану РФ по досягненню в найближчі тижні тимчасового “зернового перемир’я”. Як умови для підготовки для нової масованої атаки по всьому фронту. Саме тимчасового перемир’я. Все решта – відволікання уваги», – впевнений Клименко.

За даними аналізу результатів моніторингу, що здійснюється “Інститутом Чорноморських стратегічних досліджень”, можна зробити ряд висновків, перелічує Клименко:

«1. Під приводом вивезення зерна РФ бажає перемир’я на декілька місяців, щоб посилити своє угруповання в Україні, надати йому відпочинок, підтягнути резерви.

2. “Зернове перемир’я” потрібне РФ для того, щоб мати час для фіксації нових “територіальних надбань” – тобто анексії окупованих територій Херсонської, Запорізької, Харківської областей та “ЛДНР”.

3. РФ робить ставку на те, що відмова України від “зернового перемир’я” надасть змогу обвинуватити саме її в провокуванні голоду в країнах Азії та Африки. Хоча саме РФ розкручує шантаж голодом.

4. РФ розраховує, що “зернове перемир’я” призведе до заспокоєності в ЄС та США та відповідно – до зменшення актуальності підтримки України з їхнього боку як у військо-технічній сфері, так і фінансової та санкційної.

5. РФ намагається тягнути час якнайближче до нового опалювального сезону, який буде проблемним не тільки в Україні, але й в країнах ЄС».

Клименко сподівається, що в вищому політичному керівництві це розуміють.

«Наприкінці зауважу, що РФ у своїй ненaвисті до України не змогло утриматися від нанесення ракетного удару саме з Чорного моря по Вінниці 14/07/2022 – тобто наступного дня після технічних перемовин в Стамбулі по зерну, що відбулися 13/07/2022.

Фактично цей ракетний удар з Чорного моря мав би перекреслити безпідставні сподівання на успіх зернових перемовин як в усвідомленні керівництва Туреччини, так і в ООН. Щодо країн ЄС та США – ми й до того не бачили там таких сподівань», – резюмує Клименко.

Тому він впевнений, що треба й надалі розвивати альтернативні шляхи доставки зерна суходолом і не надіятися «друзям з морського бізнесу».

Фото: agropolit.com.

07/18/2022

You cannot copy content of this page