fbpx

Аномальна спека чи зливи: якою буде погода в Україні влітку

Літо у 2019 році в Україні буде пізнім і коротким. Кліматичні зміни призвели до того, що спекотна пора року стала значно коротшою – починається в середині червня і закінчується з 15 серпня до 1 вересня. Проте, затяжних дощів чекати не варто, а в липні почнеться справжня спека – до +32+34 градусів.

Про це розповів синоптик Леонід Горбань у коментарі журналістам 24 каналу.

Червень в Україні розпочнеться з дощів та прохолодної погоди. В західних областях температура сягне лише +15+17 градусів, а в центральних областях та на сході трішки більше – +17+19 градусів тепла. А вже з 6 червня буде різкий скачок температури вгору – до +22+26 градусів.

16-17 числа в Україну прийдуть сильні зливи з градом і шквальний вітер. Взагалі червень цього року буде теплий, навіть гарячий, а дощів у другій його половині не передбачається. 14-15 червня почнеться спека – до +27+32 градусів,
– розповів синоптик.

З 17 червня почнеться друга хвиля похолодання – стовпчики термометрів опустяться до +21+24 градусів. Така погода протримається до кінця місяця, а 28-29 червня подекуди можливі легенькі літні дощі.

Липень буде дуже спекотним цього року. Місяць також розпочнеться з прохолодної погоди, яка затягнулася ще з останніх чисел червня. А вже з 6-7 числа повернеться сильна жара +27+32 градуси, яка затягнеться щонайменше на тиждень – до 17 липня.

18-20 липня прийде легке похолодання до +19+24 градусів і дощі, через що повітря буде свіжим. Проте, 22 числа стовпчики термометрів знову піднімуться до +34 градусів і така аномальна спека протримається до кінця місяця.

Незначні опади українцям варто чекати на початку місяця – 4 і 8 липня та наприкінці – 27-28 числа.

Останній місяць літа, серпень, розпочнеться спекою – +24+32 градуси, яка затримається на півтора тижня. Вже з 10 серпня температура різко почне падати до +19+22 градусів і нижче. Закінчиться літо в Україні прохолодною погодою і дощами.

Читайте також: Куди в 2019 році українці зможуть поїхати навіть без закордонного паспорта

Водночас, завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова повідомила, що загалом тривалість літа в Україні скоротилася з трьох до двох місяців.

Наше літо стало коротше. Воно починається з середини червня і закінчується у середині серпня,
– додала Мартазінова.

При цьому осінь в Україні буде теплою, довгою і ранньою – розпочнеться після 15 серпня.

 

You cannot copy content of this page