fbpx
Події
Арестович розповів, чи є зараз потреба мобілізовувати всіх підряд

В Україні на даний час кількість людського резерву перевищує наявність техніки, якою можна його озброїти.

Про це 7 червня заявив Олексій Арестович у розмові з російським правозахисником та журналістом Марком Фейгіним, передає ТСН.

“Ми тримаємо людей, але особливо озброїти їх нічим. Куди ж там нових призивати – хіба що за окремими спеціальностями. Ті, хто працюють за кордоном можуть підтримувати свої родини. Ті ж моряки 4 мільярди доларів відправили в Україну за минулий рік. Це дуже серйозна допомога економці, яка наполовину просіла в результаті війни. Знову ж питання – навіщо людей тримати і хто за це “багатство” платитиме? Зрозуміло, що Захід нас підтримує зараз макроекономічно, але скільки це триватиме – велике питання”, – сказав Арестович.

На думку Арестовича, якщо моряк, голова родини, може поїхати і підтримувати свою родину, то і він зайнятий і родині добре – чому б і ні. І аналогічно багато інших фахівців.

“Я прихильник диференційованої мобілізації. Просто коли були перші дні війни, і ніхто не знав, чим би це закінчилося, потрібні були всі, готовність оборонятися. Питання стояло про виживання країни. Зараз воно, до речі, також стоїть, просто трохи розтягнуто, пролонговано. Це не критична фаза цього питання, коли незрозуміло, будемо ми завтра чи ні. І можна вже запускати диференційований підхід”, – вважає радник Офісу Президента.

Арестович додав: “Треба зважаючи на професійну придатність, на мотивацію відбирати людей, відправляти їх за спеціальностями. Військкомати перебувають у важкій ситуації – коли за день до 500 заявок треба опрацювати, зі всіма скаргами, потребами, медкомісіями і т.д. Вони просто фізично не розраховані на таку кількість людей. І тому “перегини” на місцях бувають”.

Фото: скрін з відео.

06/08/2022

You cannot copy content of this page