Аж тут заходить в офіс пані… Я вам кажу, що справжня панянка: пальто елегантне, шалик, шапочка на блискучих кучерях. Люба? аж язик не повернувся сказати на неї «тітка Люба».

Аж незручно, що звичайна прибиральниця такий нам урок зробила, вірніше, таку віру вселила. Наші й досі вірять у те, що сталося, переказують іншим, але я одна здогадалася, що ж було насправді. Так, я побачила чудо – чудо людської мудрості.

В кожного в колективі є така непомітна людина, яка наче й є, рахується у вас працівником, але ви вважаєте, що без неї всі б справилися. Це не залежить від посади, повірте, але такі люди є. І у нас за таку людину всі вважали прибиральницю тітку Любу, яка наче й шурхала збоку віником, але ми на неї рідко звертали увагу.

Хіба тоді, коли вона щось не помила, то казали, що знову пішла мити на третій поверх і там старається, а до нас приходить робити як-небудь. Ну, було, було, чого гріха таїти.

І ось в переддень Миколая ми почали говорити про те, як було б добре, якби нам хтось подарував те, про що ми мріємо.

– Я б хотіла виграти мільйон, – замріяно казала наша бухгалтерка і ми всі підхопили ту ідею, хто б скільки хотів виграти чи отримати в подарунок чи спадок.

Одна хотіла поїхати з чоловіком на море. Бо за тридцять років ніколи там не була. Інша хотіла купити дачу і переїхати туди жити. Третя хотіла всі гроші віддати дітям, щоб вони собі купили житло. Далі чоловіки підключилися: хтось хотів машину, хтось дорогий годинник, хтось будинок власний…

І сміх і жарти пішли, веселимося ми, а тітка Люби мовчки собі й далі протирає вікна. Я її просто з ввічливості спитала, щоб вона хотіла виграти, а вона лиш рукою махнула:

– Я про швабру мрію, таку як в рекламі, що сама викручується…

– Але ж її можна купити не дуже й дорого, а треба мріяти про таке щось велике, що зробить вас одразу щасливою на все життя!

– Мені й швабри вистачить, – сказала вона і пішла далі прибирати.

Ми й далі гомоніли, як тут бухгалтерка Зіна подала пропозицію:

– А давайте так і зробимо – купимо всім по лотерейці і все це відсвяткуємо? Я певна. Що ніхто не виграє мільйон, але ж все одно весело буде? І точно, ми такого ще ні разу не робили!

І ми всі погодилися. Напередодні всім роздали лотерейки і домовилися, що на наступний день всі приходять святкувати свій «виграш».

Ми повісили кульки, гірлянди, накрили стіл і стали чекати. Приходили колеги з сумним виразом, адже нічого не виграли, проте, раділи, коли дізнавалися, що вони не одні.

– Прийдеться з зарплати відкладати на свої мрії, – сміялися ми між собою.

– З нашою зарплатою наскладаємо, – реготали ще дужче.

Аж тут заходить в офіс пані… Я вам кажу, що справжня панянка: пальто елегантне, шалик, шапочка на блискучих кучерях. Люба? аж язик не повернувся сказати на неї «тітка Люба».

– Невже ви виграли?, – ошелешено спитали ми.

– Так, не мільйон, трохи нулів забракло, але виграла і вирішила здійснити свою мрію, – і вона покрутилася перед нами.

Ми заплескали в долоні, затупали ногами, закричали «ура!» і вже кинулися підкидати прибиральницю, але та нас спинила:

– В мене скло в торбинках.

Свято вдалося на славу, ми геть не заздрили, що вона виграла хай не мільйон, але ж здійснила свою мрію.

– А чого ж ви не купили собі швабру, – спитала я її, коли ми вже йшли додому і нам було по дорозі на зупинку автобуса.

– Бо я справді не про неї мріяла, люба моя. Знаєш, я після вашої розмови себе згадала, коли була така ж молода, адже чого я тільки в житті не хотіла. А все так повернулося, що тепер я хочу лише швабри? Е, ні, я так своєму відображенню в дзеркалі й сказала: досить економити, ти ж чогось хотіла колись, то нарешті наважся це мати. І так я співставила свої можливості фінансові і свої мрії і вибрала вперше в житті піти в дорогий салон. Мені аж боязно було ті скляні двері відкривати, але після того, як я відкрила очі і побачила себе, я наче стала людиною, якою колись була. Багато чого переосмислила, написала колишньому другові, який давно мене кликав до себе за кордон і я погодилася. Так, що шукайте тепер собі нову прибиральницю. І тільки нікому не кажіть, що я нічого не виграла. Треба вірити в чудо, а краще в себе. Добре?

Я лиш головою кивнула. Треба вірити, що в один день все зміниться на краще, тоді справді легше з усім справлятися…

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page