fbpx

Бензопила врятувала систему ППО під Києвом або коротко про стан ПВО у 2014 році

Ця історія трапилася ще в 2014 і її пригадує Оленксандр Погребиський.

“Щодо ПВО: якщо в нас 2014 року його взагалі не було… Я вам випадок розкажу. Мені розповідав Юрій Бірюков, волонтер, що вони приїхали під Київ, де є частини ПВО, і запитують у командира: “Яка вам допомога потрібна?”. А той каже: “Бензопила треба нам”. – “В сенсі, бензопила? Для чого?”. А ПВО складається з різних частин: є локатори, які моніторять небо… Там в одну установку входять багато складових. Локатор дуже важливий, він обертається навколо своєї осі і… воно вже не оберталось. Чому? Бо там проросли дерева крізь ці локатори. І щоб елементарно зрозуміти, що треба, щоб локатори запрацювали, перевірити їх, треба спочатку бензопила, щоб спиляти ці дерева!”, – розповідає ветеран.

“Це просто, щоб ви розуміли, в якому стані це було 2014 року. Зараз я був у цих військових частинах. Локатори всі працюють, усе нормально, система працює”, – додає він.

“Але це не значить, що у нас усе окей із ПВО. Це значить, що якщо в нас не було нічого – ми витягнули цю історію на мінімальний захисний рівень. Це значить, що нам треба над цим працювати далі, що мають нашому вітчизняному оборонпрому бути поставлені задачі державою: що державі необхідно, щоб зробити захист максимальним: нове обладнання, нові установки, нові ракетні системи, які чітко будуть спрацьовувати. Бо комплекси С-400, навіть С-300, морально застаріли”, – пояснює Погребиський, пише 5 канал.

Уривок з інтерв’ю Олександра Погребиського( інтерв’ю відбулося 31 січня 2022 року).

Фото: Слово і Діло.

06/17/2022

You cannot copy content of this page