fbpx

Без піци, булочок і млинців – російські ресторани не можуть замінити іноземну техніку

Європейські та американські постачальники відмовляються постачати та обслуговувати обладнання в російських ресторанах. Тому пекти піцу, круасани чи млинці скоро буде ні на чому.

А ті ресторатори, які не налагодити паралельний імпорт, купують для нових ресторанів уживане обладнання, шукають «кулібіних» на оборонних підприємствах та морально готуються до «технологічного занепаду».

Через санкції з росії пішли й постачальники професійної техніки, наприклад, німецький Rational та шведський Electrolux.

“Багато брендів, де у співвласниках американці та англійці, теж відмовилися від поставок”, – коментує вона.

Зараз частина обладнання везеться паралельним імпортом через Казахстан, але і цей канал незабаром може закритися: світові виробники відстежують зростання замовлень і починають забороняти місцевим партнерам відвантаження на Росію. «З запчастинами та сама ситуація», — розповідає російському виданню «Фонтанка» Любов Маркова, директор Федерації рестораторів та готельєрів.

Співвласник Bakunin Group Олександр Романенко не вірить у імпортозаміщення складного обладнання. “Це як “Мерседеси” в Росії робити”, – коментує він. Реалістичніше перейти на китайське обладнання, вважає підприємець. Але все замінити у Піднебесній не вдасться. “Якісь нішеві агрегати, наприклад термоміксер, можна знайти тільки в Німеччині, дров’яні печі для піци – тільки в Неаполі, це неможливо замінити”, – каже Олександр Романенко. Але й їх, мабуть, можна буде завезти через Туреччину, просто дорожче, упевнений він.

До вирішення проблеми приєднався урядовий Мінпромторг. За словами Любові Маркової, підгрупа з імпортозаміщення ресторанного обладнання формує перелік обладнання та компонентів, які треба оперативно замінювати. Заводи принципово готові, але чекають від держави підтримки у вигляді спрощення включення до Реєстру російських виробників. Друга больова точка — паралельний імпорт: за нинішнього курсу вітчизняна техніка не зможе бути дешевшою за іноземну. Щоправда, випускати обладнання під потреби кожного конкретного ресторану великим заводам справді не цікаво. Забезпечити обсяги та гарантувати збут могла б кооперація між гравцями. Але й тоді швидко створити альтернативу європейському устаткуванню не вдасться. «Імпортозаміщення не може статися на клацання пальців, це довгострокова тема, не місяця, не двох, не трьох. І навіть не одного року» – каже вона.

Фото: technofood.com.ua.

07/25/2022

You cannot copy content of this page