fbpx

Безкоштовне обходиться дорого. Приблизно в два рази дорожче

Є прекрасні безкоштовні речі: краєвиди, повітря, посмішка, запах квітки… А є речі платні. Створені працею людини. Вони можуть коштувати по-різному, але оплатити їх доведеться все одно. Тому розумні люди не надто налягають на безкоштовне. І намагаються відплатити грошима, послугами, подарунком …

Намагаються не користуватися безкоштовним; особливо – чужою працею.

Один скупий і дуже багатий чоловік жив у великому будинку. Він спочатку чекав, що дружина буде займатися прибиранням. Ось у художника Куїнджі дружина ж займалася прибиранням; не було у них прислуги. Дуже зручно! Але дружина олігарха не стала прибирати будинок з ранку до вечора; вона працювала. Вона запропонувала разом прибиратися у вихідні, наприклад. Але олігарх був товстий і ледачий. Тоді дружина запропонувала викликати прибиральниць з клінінгової компанії. Але олігарх так розрипівся, що він, мовляв, гроші не друкує, що від цієї ідеї довелося відмовитися.

Дружина навідріз відмовилася все прибирати і мити. Тоді багач знайшов дотепний вихід. Він познайомився біля звалища з одним мігрантом-невдахою. У того непорядок був з документами і повний глухий кут. І ось цю людину багач притягнув до свого дому, поселив у комірчині і став годувати недоїдками. Обноски давав деякі. А той натомість став начебто pаб: все мив, чистив, прибирав, працював в саду, все лагодив … А потім обікрав олігарха і втік. Зате багач прожив два місяці в чистоті й затишку. Безкоштовно.

Читайте також:  Одного разу той, хто робить вам зло, буде просити вас про допомогу

Вчені навіть підрахували приблизно, в скільки нам обходиться безкоштовне. Роздали студентам дешеві дрібнички. Подарували. А потім спробували викупити назад. Дрібничка коштувала десять доларів, скажімо. Але студенти віддати її були згодні лише за 20-25 доларів. Як тільки вони безкоштовно надали річ, мозок моментально збільшив її ціну. Безкоштовне перетворилося в дуже дороге. Підсвідомо люди розуміли, що штучка коштує багато грошей. І великих грошей. У два рази дорожче, ніж насправді, – так оцінив безкоштовне мозок.

Ми живемо в світі обміну. Матеріальні цінності і праця, яка їх створює, повинні бути оплачені. За них треба щось віддати, всі нормальні чесні люди це знають. І підсвідомість змусить знайти спосіб «заплатити»; створиться ситуація, в якій ми втратимо, «заплатимо» подвійну ціну. Це не стосується злодіїв і грабіжників, вони по-іншому влаштовані. А нормальна людина, навіть жадновата і хитренька, все одно розрахується. Віддасть подвійну ціну …

Людина не розуміє іноді, що сама змусить себе заплатити. Потрапивши у халепу, втративши пильність, вдавши дурня… І втратить в два рази більше. Але це – робота підсвідомості. Так що краще платити за працю або за речі. Або самому помити підлогу – це безкоштовно …

Автор – Анна Кір’янова(психолог).

Опубліковано 23 січня 2019 року

You cannot copy content of this page